Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Účet za koronavirus je pro Nový Jičín mínus 80 milionů

Nový Jičín už sestavil hrubý účet za koronavirovou epidemii. Propad daňových příjmů odhaduje na 65 milionů korun. V pokladně dále budou chybět i tržby z městských zařízení a finance, kterými radnice podpoří místní podnikatele.

Propad příjmů ze sdílených daní, které získávají obce a města, by měl být dle informací ministerstva financí 17 procent. Pro Nový Jičín to představuje mínus až 65 milionů korun. Počítat město ale musí i s dalšími výpadky příjmů.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Ať už na straně daňových, například daň z hazardních her, správní nebo místní poplatky, které město vybírá, ale zároveň i nedaňové příjmy, což jsou zejména tržby z městských zařízení, Týká se to nájmu a vstupného na bazén, do městských zařízení typu kino, divadlo, školné v mateřských školách nebo kurzovné ve středisku volného času.”

Podtrženo sečteno celkový propad příjmů představuje téměř 80 milionů. Město tak ve svém rozpočtu současně i škrtalo. Podařilo se najít úspory ve výši 87 milionů korun.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Co se týče investičních akcí, žádnou akci jsme nezrušili. Pouze ty významné, velké a drahé akce posunujeme v čase.”

Jedná se zejména o projekty, které v tuto chvíli nejsou dokumentačně připraveny.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Jeden z podstatných projektů, který jsme posunuli do roku 2021, je rekonstrukce přístavby Hotelu Praha na kulturně společenské centrum.”

V neposlední řadě radnice také v období vládních opatření vydala téměř milion korun za nákup roušek a dezinfekce. Další dva miliony rozdělí na přímou podporu místním podnikatelům.
Horká kaše/ Letní open –air show

Dnes
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

Zítra
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Crazy Dogs / koncert

21.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků