Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fokusácké tábory fičí, s noclehem i bez

Sezona letních táborů je v plném proudu. Jejich největší pořadatel v Novém Jičíně, Středisko volného času Fokus, baví děti jak na území města, tak za jeho hranicemi v přírodních lokalitách

Sedm pobytových a 16 příměstských táborů letos připravilo pro děti Středisko volného času Fokus. Celkem na ně vyrazí více než 700 kluků a holek. Z toho 125 dětí se vystřídá jen na oblíbených Letních fičácích, tedy táborech bez noclehu mimo domov, které jsou naplánovány čtyři.

Příměstské turnusy s tímto tradičním označením jsou oblíbené zejména proto, že většinou nejsou vyhraněné žádným specifickým způsobem a nabízí rozmanitý program.

Radka Hrubá, SVČ Fokus Nový Jičín: “Děti mají všechny možné aktivity, které dělají rády, ale je to hlavně pohyb, který je v létě nejvíce potřeba. takže kromě toho, že mají rozcvičku, zatancují si, jsou venku v přírodě, obcházejí sportoviště, využíváme také nové workoutové hřiště před fokusem. Dneska jsme v parku, děti se učí základy discgolfu, ale už jsme byli také ve fitcentru a nebo na Skalkách.”

Pestrou nabídku táborů se Fokusákům daří organizovat i díky velkému počtu spolupracujících dobrovolníků v rolích instruktorů a vedoucích, většinou studentů.

Jana Gajdošíková, vedoucí tábora: “Protože máme hrozně rádi práci s dětmi, baví nás to e je to fajn náplň na prázdniny.”
Zuzana Vrbová, vedoucí tábora: “Já jsme tady byla už minulý rok, strašně se mi to líbilo. Studuju učitelství pro první stupeň, takže pro mně je to jak praxe, tak zábava, a je to také pro mě skvělá náplň prázdnin.”

Místem, kam se vypravil jeden z prvních pobytových turnusů - je areál Hadinka v Klokočově. Tady si starší děti užily Robinsonovu výzvu. 

Jan Vindiš, vedoucí tábora. “Robinsonova výzva je určitou variantou fenoménu Kdo přežije. je to tábor určený pro kluky a holky, kteří tráví svůj čas aktivně, a chtěli by si vyzkoušet, jaké je to stát se tím Robinsonem, a jaké je to žít v extrémních podmínkách.”

Přes složitou situaci, která zavládla na jaře, se Středisku volného času Fokus daří spouštět jeden tábor za druhým, přesně tak jak si to naplánovalo.

Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Ve Fokusu jsme měli to štěstí, že jsme nemuseli zatím rušit žádný tábory jedou vlastně všechny. Nejlépe je kontaktovat garanta, který má na starosti určitý tábor, a domluvit se, třeba to ještě půjde přihlásit se na příměstské tábory.”

Všechny potřebné informace a kontakty jsou na webu střediska volného času. V některém z příštích expresů vám představíme tábor Game open.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy