Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky dobrovolníkům za pomoc se srdcem na dlani

Město spolu se sociálními a charitativními organizacemi poděkovali dobrovolníkům za pomoc v letošním roce. Jejich přítomnost obohatila a zkvalitnila život seniorům, nemocným, lidem bez domova, a také dětem.

Dobrovolníky lze v Novém Jičíně najít na mnoha místech, nezištěně se dělí sami o sebe s lidmi v domovech pro seniory, v zařízeních pro lidi s handicapy, v azylovém domě, a také s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí. Město obvykle vyhlašovalo vždy na podzim dobrovolníky roku. Letos chce všem poděkovat alespoň prostřednictvím televizní obrazovky.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jsme nesmírně rádi, že v Novém Jičíně dobrovolníky máme. Tito lidé ve svém volném čase obětují nejen ten čas, ale také trošku lásky, umu našim seniorům, dětem ale i lidem, kteří mají nějaké znevýhodnění.”

Gabriela Lhotská, Slezská diakonie: “Ve Slezské diakonii dobrovolníci dochází do nemocnic, do sociálních služeb, pomáháme v rodinách, a také jiným sociálním službám. Takže tam všude jsou ti dobrovolníci důležití, protože přinášejí přátelského ducha, přichází někdo nový, a je také velkou energií a pomocí pro pracovníky těchto zařízení, a především pro ty lidi, za kterými přichází. Chtěla bych jim poděkovat za jejich laskavost, trpělivost a za dobré srdce.”

Dlouhodobě ve více oblastech se na dobrovolníky spoléhá také Charita Nový Jičín.

Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Taková nejaktivnější spolupráce je u nás v charitním šatníku. Letos ten provoz byl samozřejmě takový různě přerušovaný, ale zrovna ve čtvrtek 10. prosince jsme charitní šatník opět otevřeli, děvčata chtějí pracovat, takže jsme za to moc rádi. Jsou to dámy, které už jsou v letech, takže bych jim chtěl moc poděkovat, protože ony chtějí, i přesto, že určitým způsobem riskují.”

Největší skupinu dobrovolníků Charity, kolem 400 lidí, tvoří ti, kteří dělají Tříkrálovou sbírku, jejíž lednový průběh bude ovšem omezený a improvizovaný. Další dobrovolníci pak také pomáhají prostřednictvím Rodinného klubu Hnízdo.

Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Jsou to takoví občasní dobrovolníci, kteří nám občas něco ušijí nebo vyrobí a pomůžou uspořádat nějakou akci. Takže těch lidí, kteří dobrovolně pomáhají Charitě je moc. Já bych jim touto cestou moc poděkoval a chtěl bych nám všem popřát všechno dobré do budoucích dnů.” 
  Richard Pešat, vedoucí odd. sociálně právní ochrany dětí, MěÚ Nový Jičín: “Dobrovolníci pomáhají i našim dětem, které jsou vedeny na oddělení sociálně právní ochrany dětí. Tento dobrovolnický program se rozjel od září 2019. V této chvíli máme v evidenci 8 dobrovolníků.” +

Pomoc těchto lidí spočívá v tom, že se s dětmi snaží smysluplně trávit volný čas, mohou jít na procházku, podnikat sportovní aktivity, jít do kina a nebo pomohou s vysvětlením školního učiva.

Richard Pešat, vedoucí odd. sociálně právní ochrany dětí, MěÚ Nový Jičín: “A pokud ten dobrovolník si najde čas na to, aby pomohl de facto úplně cizím dětem, tak je třeba jim za to poděkovat.”
Barbora Vlčková, dobrovolnice: “Pro dobrovolničení jsme se rozhodla protože jsem chtěla lépe využít svůj čas. V Adře jsme se zapojila do programu v sociálně aktivizačních službách pro sociálně slabší rodiny. Dostala jsem na starost dítě, se kterým chodím na procházky, hrajeme hry, povídáme si, například i o jeho problémech. Na jaře jsem se také zapojila do programu nakupování pro seniory a teď na podzim jsem pomáhala v Domově Duha v Novém Jičíně.”
Irena Blablová, koordinátorka, Dobrovolnické centrum ADRA: “My jim jménem dobrovolnického centra ADRA moc děkujeme za to, že vůbec jsou. A že to v letošním roce, kdy to dobrovolnictví je úplně jiné, než na jaké jsme zvyklí, tak že se srdcem na dlani šli zase pomáhat.”

Dobrovolníkem se může kdykoliv stát člověk starší 15 let. Svého koordinátora má ADRA i přímo v Novém Jičíně. Stačí se kontaktovat prostřednictvím webových stránek.

Témata: ADRA,  poděkování
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o.- Fulnek
Fulnek
od 8 400 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry