Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Lidé se učili správně pěstovat bylinky

  • Opava,

Také letos vyhlíželi zahrádkáři s netrpělivostí tradiční jarní bylinkovou poradnu Jana Weisse.Během ní se dozvěděli, jak bylinky pěstovat i množit. Jak se starat o truhlíky na balkóně nebo jak pečovat o rostliny na zahradě. Nekonečný byl také tok otázek, který na zkušeného zahradníka mířil.

I přes rozpaky letošního počasí žene jaro zahrádkáře ven, aby si připravili svá políčka i sazeničky na sezonu. Mnozí z nich s netrpělivostí vyhlíželi tradiční jarní seminář zahradníka Jana Weisse, aby se dozvěděli, jak pěstovat bylinky, starat se o ně či množit je. Mnozí z přítomných navštívili seminář už poněkolikáté. Důvod? Každý rok se dozví něco nového.

Pěstování bylinek není nic složitého. Bylinkovou zahrádku můžeme mít za oknem v truhlíku opravdu každý začátečník.Tady se lidé naučili vše pěkně od začátku: jak si vypěstovat vlastní sazeničku ze semínka, jak řízkovat či přesazovat, hnojit nebo také co má která bylinka ráda.

Jan Weiss, zahradník, SŠ zemědělský a Školní statek Opava

„Musíme si uvědomit, jestli chceme vypěstovat bylinku od základu, nebo si sazenici koupit. Od toho se odvíjí čas, který nad tím musíme trávit. Já doporučuji koupit si kvalitní sazenici,“ namítá zahradník J. Weiss.

Sazeničky nám totiž výrazně zkrátí čas, který bylinkám musíme věnovat. Také ne vždy je zrovna jednoduché se od semínka k rostlině propracovat. Přednášku často přerušovaly dotazy přítomných, které nebraly konce.

Oblíbenou bylinkou je už delší čas bazalka kvůli širokému použití v kuchyni. Nebo levandule, která udělá zase parádu. Máta je dobrá do čaje a tymián na maso.Každá hospodyňka by měla mít po ruce také majoránku a rozmarýn. Ovšem nejen o těchto tradičních bylinkách lidé na semináři slyšeli. Třeba tento chřipkovník a rýmovník můžete použít, když vás zkolí nemoc.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy