Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Studenti pozvali na besedu moderátora V. Moravce

  • Opava,

Studenti Slezského gymnázia pozvali v rámci projektového dne o médiích na besedu redaktora a moderátora Václava Moravce. Sami si akci připravili i převzali roli moderátorů. Ptali se na soukromí i politiku.

Václav Moravec tentokrát odložil sako, které je pro moderování debat s politiky nezbytné, a stejně neformálně se studenty Slezského gymnázia strávil hodinu a půl, aby zodpověděl jejich zvídavé otázky. Moderování si vzali na starost dva studenti třetího ročníku.

„Snad jsem připravený dobře. Pan Moravec je velká osobnost a ta tréma tady je,“svěřil se  Kryštof Černík.

První otázky zamířily do soukromí. Známý moderátor se svěřil, že se pro žurnalistiku rozhodl během studia na gymnáziu. Už tehdy psal do místních novin. Řeč se stočila i na politiku, mluvilo se o objektivitě či prověřování informačních zdrojů. Otázky přicházely nejen od moderátorů, ale také přímo z publika.

„To je pro mne pozitivní signál, že mladou generaci zajímá dění ve společnosti. A to, jak naše země bude vypadat a kam bude směřovat,“ pochvaloval si známý moderátor.

Protože se Václav Moravec se studenty setkal v rámci projektového dne, který byl věnovaný médiím, padla také otázka, zda jsou ještě v době internetu a sociálních sítí, televize, rozhlas a noviny onou sedmou velmocí.

„Sedmou velmocí spíš byla označována žurnalistika, která je dnes téměř zanedbatelnou částí mediální komunikace,“ zamyslil se.

Čas rychle běžel a otázky nebraly konce. Studenti se zajímali také o současnou politickou situaci. Václava Moravce se ptali na vládu v demisi, Evropskou unii nebo také na prezidenta republiky.

Po skončení besedy byl Václav Moravec v obležení studentů, kteří chtěli ještě pokračovat v rozhovoru. Nebo se s moderátorem alespoň krátce pozdravit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy