Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Pavilony ve Slezské nemocnici spojí koridory

  • Opava,

Už v příštím roce by se mohli pacienti Slezské nemocnice dočkat většího komfortu: jednotlivé pavilony nemocničního areálu spojí zastřešené nadzemní koridory. Pacienti se tak dostanou pohodlně na vyšetření, aniž by se museli obávat nepříznivého počasí, které přesuny ztěžuje.

Opavská Slezská nemocnice byla otevřena v roce 1900. Podle tehdeších trendů byla zdravotnická péče rozmístěna do jednotlivých pavilonů tak, aby v případě epidemie byla oddělení izolovaná. Dnes je to ale problém:sanitáři musí převážet pacienty na vyšetření mezi 18 budovami v areálu.

„Z chirurgického pavilonu převážíme hodně pacientů na vyšetření na internu, na centrální rentgen. Děláme to  za každého počasí. Ať prší, sněží nebo fouká vítr. A to je nekomfortní," stěžuje si Věra Kukolová, vrchní sestra neurologie a centrálních sanitářů. 

Vylepšit by to měly koridory. Vybudovány budou nad zemí. V první fázi spojí pavilony interny a chirurgie, následně i infekčního oddělení. Chodbami, které budou dohromady měřit víc jak 200 metrů budou moci sanitáři převážet pacienty na kolečkových křeslech nebo i na lůžku pěkně v teple a v suchu.

„Předpoklad je, že pokud se vše podaří, tak stavba by měla započít v březnu příštího roku s tím, že bude dokončena do konce roku,“ uvažuje ředitel nemocnice Ladislav Václavec

V dalších letech se pak na systém nadzemních chodeb na pilotech, spojí i další pavilony rozlehlého nemocničního areálu.

„Nepředpokládáme, že by stavba koridoru ve Slezské nemocnici v Opavě omezila provoz. Koridory budou stavěny mimo komunikace a chodníky, navíc v úrovni II. podlaží," říká mluvčí Slezské nemocnice Jiří Krušina.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy