Reklama

​Pavilony ve Slezské nemocnici spojí koridory

  • 25. července 2018,
  • 18:25,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Už v příštím roce by se mohli pacienti Slezské nemocnice dočkat většího komfortu: jednotlivé pavilony nemocničního areálu spojí zastřešené nadzemní koridory. Pacienti se tak dostanou pohodlně na vyšetření, aniž by se museli obávat nepříznivého počasí, které přesuny ztěžuje.

Reklama

Opavská Slezská nemocnice byla otevřena v roce 1900. Podle tehdeších trendů byla zdravotnická péče rozmístěna do jednotlivých pavilonů tak, aby v případě epidemie byla oddělení izolovaná. Dnes je to ale problém:sanitáři musí převážet pacienty na vyšetření mezi 18 budovami v areálu.

„Z chirurgického pavilonu převážíme hodně pacientů na vyšetření na internu, na centrální rentgen. Děláme to  za každého počasí. Ať prší, sněží nebo fouká vítr. A to je nekomfortní," stěžuje si Věra Kukolová, vrchní sestra neurologie a centrálních sanitářů. 

Vylepšit by to měly koridory. Vybudovány budou nad zemí. V první fázi spojí pavilony interny a chirurgie, následně i infekčního oddělení. Chodbami, které budou dohromady měřit víc jak 200 metrů budou moci sanitáři převážet pacienty na kolečkových křeslech nebo i na lůžku pěkně v teple a v suchu.

„Předpoklad je, že pokud se vše podaří, tak stavba by měla započít v březnu příštího roku s tím, že bude dokončena do konce roku,“ uvažuje ředitel nemocnice Ladislav Václavec

V dalších letech se pak na systém nadzemních chodeb na pilotech, spojí i další pavilony rozlehlého nemocničního areálu.

„Nepředpokládáme, že by stavba koridoru ve Slezské nemocnici v Opavě omezila provoz. Koridory budou stavěny mimo komunikace a chodníky, navíc v úrovni II. podlaží," říká mluvčí Slezské nemocnice Jiří Krušina.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 20.06. 18:12
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 20.06. 18:12
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hlubek a syn, s.r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Pavla Alhas
Opava
od 14 740 Kč

Detail

ABECEDA s.r.o.
Opava
od 17 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu