Reklama

V Ludgeřovicích kandiduje pět volebních stran

  • 22. srpna 2018,
  • 17:43,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Pět kandidátních listin odevzdaly k registraci volební strany v Ludgeřovicích. To je o jednu méně, než v minulých volbách. O hlasy voličů budou usilovat všechny strany, které mají nyní zastoupení v obecním zastupitelstvu.

Reklama


Celkem pět volebních stran si nechalo v Ludgeřovicích zaregistrovat své kandidátní listiny. Teď už jsou známy také  čísla, pod kterými se budou  o přízeň voličů v  komunálních volbách ucházet. V podzimním souboji se utkají všechny strany a hnutí, které mají nyní mandáty v obecním zastupitelstvu. Funkci starosty by rád obhájil Daniel Havlík (ČSSD), který obec vede už třetí volební období:

„Ta práce mne baví, naplňuje mne. Víme, že je spousta věcí rozjednaných. Teď jsme zahájili přestavby hasičské zbrojnice, rekonstrukci a přístavbu MŠ Hlučínská, které budou vrcholit v příštím roce.“ 

V devatenácti členném zastupitelstvu nyní tvoří sociální demokraté koalici se sdružením Nezávislí – občané pro Ludgeřovice. Ti rezervovali první místo na kandidátce místostarostce Aleně Janošové. 

"Paní Janošová je v čele kandidátky, protože je místostarostka a má už zkušenosti s komunální politikou," vysvětluje  František Škrobánek, předseda Nezávislí – občané pro Ludgeřovice.

Nováčkem v komunální politice není ani lídr kandidátní listiny hnutí ANO Ondřej Klučka. Také on zasedá v obecním zastupitelstvu.


Kandidátku podala také KDU-ČSL s lídrem Petrem Baránkem, současným zastupitelem. Občanské demokraty povede do voleb projektant Kamil Bunček.

Komunisté se po volebním neúspěchu v minulých volbách rozhodli kandidátku nesestavovat.Komunální volby v Ludgeřovicích  2018   - lídři volebních stran

Ondřej Klučka, volební lídr ANO  - č. 1

Daniel Havlík, volební lídr ČSSD  - č. 2

Petr Baránek, volební lídr KDU- ČSL - č.3

Kamil Bunček, volební lídr ODS -č. 4

Alena Janošová, volební lídr Nezávislí – občané pro Ludgeřovice - č. 5

Čarostřelec / opera

Dnes 19:00 - 11:16
Opava, Slezské divadlo Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 16.06. 11:16
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 16.06. 11:16
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu