Reklama

Skauti postavili stany v centru města a představili historii hnutí v Opavě

  • 31. července 2019,
  • 15:06,
  • Opava ,
  • Katka Geryková

V centru Opavy/města vyrostl stanový tábor. Skauti zde veřejnosti představili jak funguje jejich organizace a připravili výstavu o opavském skautingu. Děti si mohly vyzkoušet svou zručnost: řezaly dřevo, vázaly uzly nebo poznávali souhvězdí.

Stáhnout video
Reklama

Táhlý zvuk trubky svolává k nástupu skauty. Tento ranní rituál nechybí na žádném táboře. Tentokrát jej skauti předvedli na Náměstí Osvoboditelů v Opavě: "Během nástupu vztyčujeme vlajku, nastupujeme ve slavnostních krojích a zpíváme skautskou hymnu," popsal tento akt  předseda okresní rady Junáku – českého skaut Opava   Jan Píšala.
V centru města vyrostl také improvizovaný tábor.  Lidé si jej mohli podrobně prohlédnout a třeba i zavzpomínat na čas strávený pod stanovou plachtou. Možná, že vás překvapí informace, že stan s podsadou je českým vynálezem.                

 První opavské junácké oddíly, které se k celosvětovému hnutí skautů připojily v r. 1921, a následně byly několikrát zakázány, připomenula to malá výstava.
"Náhodou se mi podařilo získat osobní deník zemřelého bratra mého dědečka, kde bylo spoustu fotografií. Z nich jsme vytvořili tyto výstavní panely," říká dlouholetý skaut z přístavu Černý Čáp v Opavě  Přemysl Večerek,
Zatímco rodiče si prohlíželi výstavu, děti se vyřádily při dovednostech, které má každý skaut v malíčku: určování souhvězdí, vázání uzlů zatloukání hřebíků řezání či řezání dřeva.                                                                                                                 

Návštěvníci akce mohli obdivovat také trampskou osadu nebo indiánské teepee, které se tyčilo nedaleko Dolního náměstí. Akci s názvem Dolňák s vůní dálek pořádáme už podruhé. Vždy se snažíme přenést atmosféru trampingu  do města," dodala jedna z organizátorek akce Eva Sůrová z opavského magistrátu.ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 19.08. 7:57
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 19.08. 7:57
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Work Service Czech s.r.o.
Opava
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o.
Opava
od 16 500 Kč

Detail

Slezská univerzita v Opavě
Opava
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu