Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dentální hygiena – nový obor na Slezské univerzitě. Přihlášky do konce července!

  • Opava,

Fakulta veřejných politik Slezské univerzity otevírá nový obor: od příštího akademického roku zde budou moci zájemci studovat obor Dentální hygiena. Termín odevzdání přihlášek je konec července.

Návštěva dentální hygieny by měla být stejně častá, jako kontrola u stomatologa, tedy jednou za půl roku. Během ošetření dochází k odstranění zubního kamene, povlaku na zubech či jiných nečistot, které způsobují nadměrné tvoření bakterií v ústech. Dentálních hygienistů ale není mnoho, a tak s objednávkou může být problém.

Alice Heinzová, dentální hygienistka: "Mám hodně pacientů a z toho vyplývá, že máme i dlouhé čekací doby, což je 2-3 měsíce."

Poptávku po této profesi by mohl pomoci uspokojit nový obor na Fakultě veřejných politik Slezské univerzity. Už několik let zde o otevření studia dentální hygieny usilují.

Marta Kolaříková, proděkanka, Fakulta veřejných politik, Slezská univerzita v Opavě: „Připravili jsme tedy projekty, ve kterých se nám podařilo získat prostředky na přípravu přístrojového a technického vybavení. A pak jsme napsali akreditaci a byli jsme úspěšní.“

Letos na jaře udělilo ministerstvo školství oboru akreditaci. Pro 15 posluchačů, kteří od září mohou nastoupit, jsou připravena cvičná pracoviště vybudovaná za 5 milionů korun tak, aby během tříletého bakalářského oboru mohli absolvovat předepsaných 1 500 hodin praxe. V Moravskoslezském kraji bylo dosud možné dentální hygienu studovat pouze na ostravské střední zdravotnické škole.

Oldřich Res, garant oboru, lékař z Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie Fakultní nemocnice Ostrava: „Určitě se nedá mluvit o konkurenci, protože dentálních hygienistů je potřeba mnohem více.“

Přijímací zkoušky pro zájemce jsou naplánovány na srpen. Své přihlášky ke studiu pak musí odevzdat do 31. července. Čekají je přijímací zkoušky z biologie, základů společenských věd a všeobecného přehledu. Úspěšní žadatelé pak mohou ke studiu nastoupit na konci září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyKamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Budišov nad Budišovkou
Budišov nad Budišovkou
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry