Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezské divadlo se změnilo ve videostudio. Premiéry představení diváci sledují na internetu

  • Opava,

Slezské divadlo je sice nyní kvůli epidemiologickým opatřením zavřené, přesto mohli diváci vidět premiéru tanečního představení Identities. Namísto do sálu ale usedli ke svým počítačům a připojili se k internetu. Virtuální svět teď totiž nabízí jedinou možnost, jak znovu navázat spojení s divákem. Představení najdou divadelní nadšenci na webových stránkách a sociálních sítích až do doby, než budou moci opět usednout v hledišti.

Internetový pořad Naše divadlo ve vašem obýváku přináší každý týden informace o tom, co se ve Slezském divadle děje. Na webových stránkách a sociálních sítích je zatím uveřejněno 10 dílů.

V zavřeném divadle se stále zkouší. Jeden z členů baletního souboru Patryk Zamojski připravil choreografii 20 minutového tanečního představení Identities. A se svými kolegy se pustil do nácviku. Nyní už je video k dispozici na internetu.

Martin Tomsa, vedoucí baletního souboru: „Ten kontakt s divákem, abychom neztratili a mohli mu také nabídnout něco nového. Tak jsme se rozhodli pro tuto formu.“

Vypadá to, že divadlo se změnilo v natáčecí studio. Premiéra představení se teď neodehrává před plným sálem, ale před kameramany a techniky, kteří jej zaznamenají, zpracují a poté umístí na internet a sociální sítě.

Herci teď zkoušejí vtipem broušenou hra francouzského současníka Alexise Michalika o velikánovi Edmondu Rostandovi.

Jiří Seydler, šéf činohry, Slezské divadlo: „Kdyby došlo k tomu, že divadlo bude otevřená z rázu na ráz, tak abychom mohli do 14 dnů uvést premiéru.“

Do virtuálního prostoru vstoupí také další pořady. Kromě zmíněné činohry také koncerty.

Daniela Džorova Waldhans, tajemnice uměleckého provozu, Slezské divadlo: „Rádi bychom divákům dali to, co jim ještě dlužíme a pokoušíme se plánovat od září novou sezónu.“

Systém protiepidemických opatření PES od února rozvolní opatření, takže by se divadla mohla otevřít už od 4. stupně. Ovšem s pětinovou obsazeností, ochranou nosu a úst a negativním testem.

SLEZSKÉ DIVADLO ON–LINE

23.1. 2021 Identities – premiéra tanečního představení
6. 2. 2021 Od klasiky ke swingu - žesťový koncert
19. 2. 2021 Americké ozvěny - orchestrální koncert
26. 2. 2021 Edmond - premiéra činoherní inscenace

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy