Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MŠ Podvihov se kvůli rekonstrukci přestěhovala do hasičské zbrojnice

  • Opava,

Mateřská škola v Podvihově prochází kompletní rekonstrukcí, a tak se děti musely na čas přesunout do azylu místní hasičárny. Tam vznikla improvizovaní třída. Opravy za 17,6 mil. korun budou hotové za pár měsíců. Do nových prostor se budou moci děti vrátit v příštím školním roce.

Mateřská škola v Podvihově se usadila v objektu bývalé dvojtřídky základní školy v roce 1982. Dosud v obci zařízení pro nejmenší děti vůbec nebylo. Po celou dobu budova fungovala více méně bez větších oprav. 

Martin Chalupski, referent, odb. přípravy a realizace investic, Magistrát Opava: „Rekonstrukce je po mnoha letech první velkou opravou. Jedná se v podstatě o generální rekonstrukci tohoto objektu."

Kvůli opravám se necelé tři desítky dětí s učitelkami dočasně usadily v místní hasičské zbrojnici. Hasiči dětem přenechali svou šatnu. Jídelna zase vznikla z kanceláře obecního úřadu, který tady sídlí.

Jitka Beinhauerová, vedoucí učitelka MŠ Komárov: „Hernu jsme vytvořili v těchto prostorách, kde byla původně zasedací místnost.“

Učitelky musí dávat pozor na každý ostrý roh či schodiště. Nově tady přibyla tady dětská madla, nebezpečná místa byla zaslepena. Hasičská zbrojnice totiž není příliš uzpůsobena malým, zvědavým capartům.

Tomáš Weicht, ředitel ZŠ a MŠ Komárov a MŠ Podvihov: „Přece jen ty prostory neodpovídají tomu, co by mělo být. Ale jako náhradní prostory jsou dostatečné.“

Dění na stavbě mohou děti i učitelky sledovat z okna. Náhradní školka, tedy hasičská zbrojnice, je totiž přes silnici. Zpátky se budou moci vrátit 1. září, kdy podvihovská mateřská škola vstoupí do jubilejního 40. školního roku.Nahlásit chybu


K tématu