Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další pomoc z krize pro podnikatele: centrální obvod Ostravy snižuje nájmy

Podnikatelům centrálního obvodu Ostravy míří další pomoc. Radnice sníží nájemné těm živnostníkům, kteří podnikají v jejich nebytových prostorách, a to o třicet procent za duben, květen a červen. Další úlevu mohou očekávat od státu.

Nájemci, kteří podnikají v nebytových prostorách obvodu Moravská Ostrava a Přívoz si mohou žádat o dotace z programu Covid-Nájemné, který schválila vláda a který jim má pomoci překonat koronavirovou krizi.

David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Tento program nazýváme pracovně 30, 20, 50. Třicet procent je odpuštění nájmu právě od městského obvodu, dvacet procent je podíl od samotných nájemců a padesát procent je ta částka, kterou by uhradil stát. Jde o dobu tří měsíců,Čtvrtý, pátý a šestý měsíc, takže je to docela podstatná suma, která může jak obvodu, tak našim nájemcům pomoci překonat vlastně tu krizi.”

V centrálním obvodu se jedná celkem o 249 subjektů. O dotace si zatím požádala necelá třetina z nich. Je to i tím, že vyplnit dotazník není úplně jednoduché.

Martin Cyž, vedoucí oddělení správy majetku MOb Moravské Ostrava a Přívoz
“Samozřejmě se všemi překážkami se snažíme pomoct nájemcům, Sami narážíme na překážky, protože není k tomuto programu nějaká bližší metodika, nějaká vyhláška, která by to upřesňovala, takže se snažíme společně tímto procesem projít."
Aneta Guest, podnikatelka: "Jsme rádi za tu dotaci, ten koronavirus nás opravdu zasáhl v restauraci a ten dotazník byl opravdu komplikovaný. Ale zvládli jsme to, takže doufáme, že to všechno vyjde a že to bude zase v pohodě, že to budeme moct přežít tuto situaci.

Ne všichni podnikatelé ale na dotace dosáhnou.

David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Covid-Nájemné nepokrývá všechny provozy, s těmi ostatními se budeme tedy bavit dál o různém režimu, jak nyní přejít do toho normálního už běžného systému podnikání.”

Podání žádosti o dotace je časově omezeno. Podnikatelé to musí stihnout do konce září, jinak mají smůlu.
Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy

Dnes
Ostrava-Poruba, Havlíčkovo nábřeží, Ostrava

SPOLU - Hravé odpoledne pro rodiny s dětmi / Akce s ČPZP

Zítra
Ostrava-Poruba, Bělský les, Ostrava

Dětské Divadelní Dovádění v Amfiteátru u Vily na Landeku

Zítra
Ostrava-Mariánské hory, Landek, Ostrava

Nextbike Czech Republic s.r.o. - Ostrava, centrum
Ostrava
od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

KOVOCENTRUM - Steel products, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

VKUS - BUSTAN s.r.o.*
Ostrava
od 87 do 95 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků