Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další pomoc z krize pro podnikatele: centrální obvod Ostravy snižuje nájmy

Podnikatelům centrálního obvodu Ostravy míří další pomoc. Radnice sníží nájemné těm živnostníkům, kteří podnikají v jejich nebytových prostorách, a to o třicet procent za duben, květen a červen. Další úlevu mohou očekávat od státu.

Nájemci, kteří podnikají v nebytových prostorách obvodu Moravská Ostrava a Přívoz si mohou žádat o dotace z programu Covid-Nájemné, který schválila vláda a který jim má pomoci překonat koronavirovou krizi.

David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Tento program nazýváme pracovně 30, 20, 50. Třicet procent je odpuštění nájmu právě od městského obvodu, dvacet procent je podíl od samotných nájemců a padesát procent je ta částka, kterou by uhradil stát. Jde o dobu tří měsíců,Čtvrtý, pátý a šestý měsíc, takže je to docela podstatná suma, která může jak obvodu, tak našim nájemcům pomoci překonat vlastně tu krizi.”

V centrálním obvodu se jedná celkem o 249 subjektů. O dotace si zatím požádala necelá třetina z nich. Je to i tím, že vyplnit dotazník není úplně jednoduché.

Martin Cyž, vedoucí oddělení správy majetku MOb Moravské Ostrava a Přívoz
“Samozřejmě se všemi překážkami se snažíme pomoct nájemcům, Sami narážíme na překážky, protože není k tomuto programu nějaká bližší metodika, nějaká vyhláška, která by to upřesňovala, takže se snažíme společně tímto procesem projít."
Aneta Guest, podnikatelka: "Jsme rádi za tu dotaci, ten koronavirus nás opravdu zasáhl v restauraci a ten dotazník byl opravdu komplikovaný. Ale zvládli jsme to, takže doufáme, že to všechno vyjde a že to bude zase v pohodě, že to budeme moct přežít tuto situaci.

Ne všichni podnikatelé ale na dotace dosáhnou.

David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Covid-Nájemné nepokrývá všechny provozy, s těmi ostatními se budeme tedy bavit dál o různém režimu, jak nyní přejít do toho normálního už běžného systému podnikání.”

Podání žádosti o dotace je časově omezeno. Podnikatelé to musí stihnout do konce září, jinak mají smůlu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy