Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní kino na Jihu: Bohemian Rhapsody shlédly stovky lidí. Co dalšího uvidíte?

Na Jihu začalo promítat letní kino. Prvním filmem, který lidé viděli pod širým nebem, byl snímek Bohemian Rapsody. Původní termín se ale kvůli intenzivnímu dešti o týden posunul.

Obyvatelé nejen Ostravy-Jihu zaplnily bývalé fotbalové hřiště u vodního areálu v Zábřehu. Stovky lidí si tak nenechaly ujít první letošní letní kino. Promítal se snímek Bohemian Rhapsody, který mapuje raketový vzestup skupiny Queen od jejího založení až po strhující vystoupení na koncertu Live Aid v roce 1985. A samozřejmě i život Freddieho Mercuryho 

Tady jsme ještě nebyli, těšili jsme se celkem dlouho, minulý týden to měli hrát a my jsme na to zapomněli. Říkali jsme jo, super, opravený termín.”

“Těšili, já jsem to ještě neviděla, takže jsem se těšila.”

“My jsme letos přišli do letního kina poprvé, protože tenhle film nám v kině unikl, tak se na něj těšíme no a jsme zvědaví na atmosféru, která tady bude. Letos jsme nasáli atmosféru letních kin tak, že jsme si dokonce koupili ještě vstupenky na jedno letní kino v Porubě, tak jsme zvědaví. No ale tam to bude na sedáka a tady to bude na ležáka, tak pak budeme porovnávat, co je lepší.”

“No úplně super, I minulý rok bylo vlastně a to. Mysleli jsme, že bude to Na draka asi ten 3.díl, ale to bude vlastně až 9.měsíce.”

“Těším se moc na kino.”

“Přes léto pořádáme letní kina, konkrétně 27.8. se můžou diváci těšit na film Ženy v běhu, který uvedeme od 20:30 hodin. Bude se promítat na bývalém fotbalovém hřišti za vodním areálem Sareza, dále 6.9. od 20 h budeme promítat speciální pohádku pro děti Jak vycvičit draka III,” říká Na Jihu začalo promítat letní kino. Prvním filmem, který lidé viděli pod širým nebem, byl snímek Bohemian Rhapsody. Původní termín se ale kvůli intenzivnímu dešti o týden posunul.

V létě jsou oblíbené i táboráky v Bělském lese. Poslední letošní se uskuteční 23.srpna od 19 hodin a nabídne i milé překvapení. 

“Je to v lesní škole v Bělském lese. Zde se můžete těšit na veškerou zábavu. Máme tady i doprovodný program v podání živé hudby a pro děti jsme si připravili takovou speciální jak kdyby nabídku nebo překvapení, a to v podobě pouťové atrakce,” dodává 

Všichni jste srdečně zváni. A co dál se na Jihu chystá? Už 28.srpna se můžete těšit na dechový koncert před kulturním domem K-trio a v září pak zejména na Svatováclavské pivní slavnosti na zámku v Zábřehu. 

“Konají se až na konci září samozřejmě, jinak by to nebyly svatováclavské slavnosti a hlavní hvězdou je Tataboys a pochopitelně spoustu zajímavých pivních speciálů,” doplňuje program  Renáta Valerie Nešporek, ředitelka Kultury Jih

Chystají se i novinky. Například v restauraci K-tria se už od září budete moci i nasnídat. Otevřena tak bude už od půl 8 ráno.

“Chystáme od září novou nabídku zajímavých snídaní. Jak byznys snídani formou rautu pro firemní klienty, tak pro širokou veřejnost a inspirovali jsme se také k tvorbě nového jídelního lístku, který spustíme od září, na gastrofestivalu v Karlově Studánce Jak šmakuje Moravskoslezsko,” říká Pavel Břenek, vedoucí restaurace K-trio

A ještě jedna důležitá informace na závěr. Zkratka KZOJ je téměř minulostí. Příspěvková organizace kulturní zařízení ostrava Jih změnila název na kultura Jih a pod tímto názvem ji najdete nejen na facebooku a instagramu, ale i na novém webu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy