Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Týden prvňáčků v knihovnách na Jihu

  • Ostrava-Jih,

V knihovnách města Ostravy probíhá tradiční Týden prvňáčků. Cílem této každoroční akce je přilákat do knihoven nové čtenáře a vylepšit tak čtenářské návyky dětí. Do knihoven se navíc mohou celý týden přihlásit zcela zdarma.

Také v knihovnách na Jihu odstartoval Týden prvňáčků. Například v knihovně v kulturním domě K-trio na ulici Dr. Martínka v Hrabůvce prvňáčky společně přivítali kapitán Velryba a pirát Černovous s interaktivním představením Ostrov pokladů. 

Dneska jsme zahájili náš tradiční týden pasování prvňáčků na čtenáře. Chceme tím děti inspirovat, aby chodili do knihovny, aby četly, aby se zajímaly o psané věci a nejenom o počítače a tablety.Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih,” uvádí Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Během představení se děti hravou formou seznámily s poklady, které v knihovně mohou najít a také poučným desaterem malého čtenáře. 

“Probíhá to naprosto úžasně. Odehrajeme tady představení dětem, kdy vlastně mají děti zařazené aktivity během představení a na závěr jsou slavnostně pasovány na čtenáře. Pokud děti mají zájem, tak můžou vlastně během celého týdne ještě odpoledne si tady s náma zasoutěžit a užít si to tady ještě odpoledne,” říká Irena Svobodová, knihovnice

Děti jsou pasovány nejen na čtenáře knihovny, ale také na kamarády knihovny. 

“Čtenář je ten, kdy rodiče opravdu vyplní a odevzdají přihlášku, tzn., na základě té přihlášky můžeme děti zaregistrovat a dostávají právě tu průkazku. Kamarádi potom dostávají záložku a ještě jsou obdarovaní takovým malým leporelkem, nebo takovou malou knížečkou,” dodává Dana Mazurková, knihovnice

Těším se do knihovny hodně.”

“Mi se to taky líbilo hodně”

“Mi se nejvíc líbilo, pirát ten byl trochu to a taky byl legrační, ale tady námořník byl lepší než pirát”

“Mi se nejvíc líbil asi ten pirát, jak mluvil a to, mi se to nejvíc líbilo  a nejvíc se mi líbilo to pasování. A ještě jak jsme házeli s těma míčkama. Mě to nevadilo, ale bylo to moc easy pro mě.”

“Ještě to bylo trochu těžké. Já jsem to udělala kvůli toho, že nechtěla jsem, aby pirát vyhrál.”

“Dneska tu bylo dobře, srandovní, ten pirát byl srandovní, všechno.”

“Bylo to moc hezké”

Během celého Týdne prvňáčků navštíví každou z poboček knihovny města Ostravy na Jihu více než 3 stovky dětí. Přijít mohou nejen v dopoledních hodinách v rámci vyučování, ale i odpoledne se svými rodiči. Pokud se do knihovny zaregistrují, dostanou čtenářský průkaz na rok zcela zdarma.
Barrák music hrad: METAL!

Zítra
Ostrava-Slezská Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: ŽENY V BĚHU

Zítra
Ostrava-Centrum, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: HORKÝŽE SLÍŽE, ZAKÁZANÝOVOCE

05.07. 20:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 21 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ERUPTIVA s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků