Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ples seniorů na Jihu: stovky lidí a stále plný parket

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu si zaplesali senioři. Na už 5. ročník Plesu seniorů se jich sešly stovky a zaplnily tak celý velký sál kulturního domu Akord.

Kulturní dům Akord zaplnili senioři nejen z celé Ostravy, ale i okolních měst a obcí. Bavili se tady na už tradičním a vyhlášeném Plesu seniorů, který nabídl bohatý kulturní program. Hlavní hvězdou byla populární zpěvačka Leona Machálková.  

“5.ročník Plesu seniorů jsme zdárně zahájili a já musím říct, že se vždy na něho moc těším, protože je naplněný perfektní náladou, chutí do tance a my za městský obvod Ostrava-Jih jsme velice rádi, že takovou akci můžeme připravit a je to vlastně takové doplnění, nebo vyvrcholení všech akcí pro seniory, které  připravujeme,” uvádí Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih

“Zahajuje nám Krokodýl, taneční skupina mažoretky, no a pak jsme měli takovou krátkou scénku s panem Kačorem, no a nyní už se to rozjelo, začali jsme valčíkem a nyní už jsou všichni na parketu. Hlavním tahákem v 16 hodin bude Leona Machálková, takže se na ni všichni těšíme,” popisuje program Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory

O ples seniorů je vždy obrovský zájem a vstupenky jsou během pár dnů od zahájení prodeje pryč. Ne jinak tomu bylo i letos.

“My jsme dali vstupenky první úterý v lednu na senior klubu k dispozici, aby si mohli naši senioři koupit, no a do týdne, nebo do 9 dnů opravdu mi sdělovali, že už vstupenky nemají. Takže pak čekali, pokud někdo z důvodu třeba chřipky nevrátí,” říká 

“S účastí jsem nesmírně spokojená. Sál je skutečně plný, lístky byly vyprodané a těší nás, že vlastně plese seniorů se stal takovou tradicí, tradicí nejen pro občany městského obvodu Ostrava.Jih, ale také pro občany z celé Ostravy i z přilehlých obcí. Takže to nás opravdu těší,” má radost Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih

“Zatím to vypadá zajímavě. Myslím, že to bude dobrá zábava.///Na plese poprvé, ale chodím tady na jógu, na různé aktivity.”

“Super, nemůžu si vynachválit tu situaci, která tady je. Úžasné. My jsme senioři, tak ať nás Evženka podpoří, to jsem já, tak do toho jdu celým tělem.”

“No krásné, už počtvrté. Výborné. Hodně program je krásný, bohatý, hudba je hezká  a my rádi tancujeme, tak se tu vytancujeme pořádně.” 

“To je náš předsvatební ples. Žádné takoví, my jsme jenom kamarádi z mládí.”

“Já už jsme tady asi popáté a je to tu úžasné. Je to tu rok od roku hezčí a hezčí. Všem bych přála, aby něco takového pěkného zažívali. Je to moc krásné.”

“Líbí se nám, jsme pravidelní návštěvníci, chodíme na ty seniorské úterky, soutěžíme v babči, ve štramákovi, Já jsem loni štramáka vyhrál, takže se letos těším na další ročník, kdo nás překvapí. Je to vynikající.”

“Je to super, nádhera, úplná fantazie, kočky tady jsou krásné, ještě by potřebovaly více těch partnerů. Ale je to docela malé, protože kdyby jsme všichni šli na ten plac, tak by jsme stáli možná jak ti dnešní moderní mladí.”

Součástí plesu byla i bohatá tombola, na kterou přispěl nejen obvod Ostrava-Jih, ale i radnice z jiných částí Ostravy a také také MS kraj a různé firmy. Hlavní cenou byl zájezd do Chorvatska. Už 28. února se můžete těšit na reprezentační ples městského obvodu Ostrava-Jih, který se bude odehrávat ve styly Když hvězdy tančí. V prodeji už je jen pár volných vstupenek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy