Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revolution train zastaví na svinovském nádraží. Odrazovat od drog bude i školáky z JIhu

  • Ostrava-Jih,

Školáci z Jihu budou mít opět možnost prohlédnout si zcela zdarma unikátní protidrogový vlak. Ten se pro žáky základních škol z celého obvodu otevře ve dnech 11. a 12.března. Odpoledne pak bude otevřen pro rodiče s dětmi z Jihu.

Revolution train opět zavítá do Ostravy, konkrétně na nádraží ve Svinově. Jeho cílem je odradit děti a mládež od užívání jakýchkoli drog. Školáci si postupně projdou šesti vagóny. Jeden z nich imituje například vězeňskou celu, další drogové doupě, jiný zase tragickou nehodu. Všechny mají společné jmenovatele, alkohol a drogy. 

„Výhodou našeho programu je, že kromě toho, že máme návazné programy, tak zároveň zpracováváme data, ptáme se tedy dětí, co dělají ve volném čase, s jakými drogami se setkávají,“říká Pavel Tůma, autor projektu

Školáci z Jihu si vlakem poprvé prošli loni a jeho návštěvu uvítali. 

“Bylo to pěkné Asi ty drogy na mě zapůsobily nejvíce Největší strach asi o to.”

“Bylo to poučné hlavně a bylo to pěkné.”

“Bylo to hodně pěkné a přijde mi lepší, že to takhle vidíme pěkně znázorněno ,než ve škole, kde nám o tom povídají učitelé a nic o tom vlastně neví, protože si tím neprošli “

“Já si myslím, že to bylo taky pěkné a že to bylo hodně poučné”

“Bylo to hezké, poučné a je to jako dobré že to udělali tak, jakože to můžeme fakt vidět a ne třeba jenom o tom slyšet.”

“Určitě je to hodně poučné, znám spoustu lidí, někteří členy  mé rodiny také byli závislí na drogách. Zrovna taťka před dvěma měsíci vyšel z protidrogové léčebny už zcela zdráv a jsem ráda, že si prošel takovou životní zkouškou, určitě může být lepším otcem”

Protidrogový vlak Je určen pro děti od 12 do 17 let, mohou ho ale navštívit i mladší děti se svými rodiči. V Česku děti získávají první zkušenosti s alkoholem a tabákem právě už před desátým rokem svého života.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy