Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hledej pramen vody. Soutěž ostravských vodáren učí školáky vše důležité o vodě

  • Ostrava-Jih,

Společnost ostravské vodovody a kanalizace každoročně u příležitosti Světového dne vody vyhlašuje Soutěž Hledej pramen vody. Ta je určena pro ostravské žáky 4. a 5.tříd základních škol a zapojily se do ní i školy na Jihu.

Hráči, Vodochraňky, Sporťáci. To jsou týmy žáků 4. tříd Základní školy Dvorského, které se zapojily do soutěže ostravských vodáren a kanalizací Hledej pramen vody. A vedly si skvěle. Z celkem 30 přihlášených týmů se probojovaly mezi 12 nejlepších, tedy do úzkého finále. 

Stanislava Ritzová, třídní učitelka 4.A: “Děti plní ve 4 kolech nějaké úkoly o vodě, o kvalitě, množství spotřebované vody, o tom, jak je voda důležitá, pitná voda a potom vlastně přispívají svými příspěvky ať už to jsou básničky, křížovky, pokusy nebo výlety a fotky z výletů kolem vody. Děti jsou velmi šikovné a myslím si, že je to baví.

Právě za své vlastní příspěvky děti získávají zvláštní body, tak zvané motivační kapky. Pokud tedy rády tančí, malují, zpívají, nebo je baví pokusy s vodou, natočí si video nebo pošlou fotky a ty se průběžně zveřejňují a bodují.

Anketa: žáci 4.A ZŠ Dvorského: “Mě to hodně bavilo a asi nejvíc, co mě bavilo je těžké vybrat, ale možná, když jsme dělali pokusy. Třeba, když jsme dali skittlesky na talíř a zalili vodou, tak se udělala taková duha.”
“Mě nejvíce asi bavilo, jak jsme, taky ty pokusy, byly strašně fajn a taky mě strašně bavilo, jak jsme s Aničkou měly pitná voda versus balená.”
“Mě hodně bavily ty rozhovory vlastně, jak škodí voda a k čemu voda je, aby se neplýtvalo a taky ty různé pokusy.”
“Mě nejvíce bavilo taky ty pokusy a jak jsme se školou šli do lesa. V lese jsme byli u takových potůčků a u vody prostě a Iva ještě zkoušela přeměnit špinavou vodu vlastně na čistou a povedlo se to.”
“My jsme dělali pár pokusů a taky jsme jeli na výlet a tam jsme fotili vodu.”

Z Jižního města se do úzkého finále soutěže probojovali i Hastrmani ze ZŠ Františka Formana. Ti se společně se Sporťáky, Bublibubli, Zlatonkami a Water drops potkají na slavnostní vyhlášení vítězů, které  proběhne 25. září na Nové radnici.

Témata: školáci,  OVAK
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků