Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři zvládají výuku online. U3V v Ostravě-Jihu tak otevírá další semestry

V Ostravě-Jihu otevírají dva nové semestry univerzity 3. věku. Ta momentálně probíhá online a jak se ukázalo, pro seniory to není žádná překážka. Zájemci se mohou hlásit už teď.

Lidem ve věku 55 let a více se opět otevírá možnost studovat. 9. a 16. února totiž začínají dva nové semestry univerzity 3. věku, na kterou radnice Ostravy-Jihu lidem, kteří mají trvalé bydliště v obvodu, přispívá dvěma třetinami.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy: “My díky přechodu U3V do online prostředí v minulém semestru jsme si ověřili, že nejen mladí lidé, ale i senioři se moc rádi dozvídají nové věci, jsou odvážní, osobně se rozvíjí, překračují ty hranice a zkoušejí, co všechno ještě dokážou a proto i teď s velkým očekáváním otevíráme nový semestr, nové dva semestry."

Zájemci se mohou hlásit buď přes webové stránky www.kulturajih.cz , nebo si mohou zavolat na recepci kulturního domu K-trio. Přijít ale mohou i osobně. Dokud se nerozvolní opatření spojená s pandemií koronaviru, bude výuka probíhat online.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy: “Naše výuka v online prostředí probíhá v aplikaci teems, ale nikdo se nemusí bát, protože podporujeme naše seniory tak, že máme všechno pro ně připraveno, máme pro ně manuál a naše kolegyně a naši pracovníci jsou připraveni přinést jakoukoliv podporu, kterou budou potřebovat, ať už technickou, tak psychickou.”

Hlásit se mohou i lidé, kteří k výuce nemají potřebné technické vybavení.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy: “Umíme zapůjčit i technické vybavení Zatím nás nikdo nepožádal, dneska už ti senioři ty výbavy mají. Mají chytré telefony, mají notebooky, tablety a často jsou vybaveni mnohem lépe než my, ale pokud by bylo potřeba, umíme i toto zajistit.”
Jana Kováčková, koordinátorka studia: “V nových semestrech se studenti potkají se zajímavými tématy. Máme dva programy studia. Člověk a umění a Člověk a současnost a nabízíme témata Dějiny umění, Dějiny obvodu Ostrava-Jih, Evropská unie, Osobnostní typologie, Člověk a společnost a Chci fotografovat.”

V případě jakýchkoliv dotazů a rezervací můžete volat na telefonní číslo 608 812 796.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy