Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Harampádí, kam se podíváš. V Ostravě-Jihu se pustili do velkého úklidu

Také městský obvod Ostrava.Jih se zapojil do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Odpadky sbíralo jak vedení radnice, tak dobrovolníci a dobrovolní hasiči. Uklízelo se hned ve třech lokalitách obvodu.

Bělský les, okolí Korýtka a také okolí cyklostezky ve směru ze Zábřehu na Polanku teď září čistotou. Veškerý pohozený odpad v sobotu dopoledne uklidilo vedení radnice spolu s dobrovolníky a hasiči. Odpadkami naplnili 300 velkých plastových pytlů Větší odpad pak hromadili vedle nich. Podtrženo, sečteno, technické služby nakonec odvezli 4 a půl tisíce kilo odpadu.

Anketa: dobrovolníci: “Jsme tady za Ostrava-Info. My máme informační středisko i na Ostrava-Jih a dozvěděli jsme se, že je tady potřeba pomoct s pořádkem, tak jsme se do toho rádi zapojili s tím, že máme rádi aktivity jako Ukliďme ČR a tak dále, takže jsme z tohoto důvodu se připojili.”

Šli jsme na procházku lesem a jen tak náhodou jsme potkali partičku lidí, tak jsme sebrali pytel, rukavice a směrem na procházce jsme posbírali co se dalo. Je toho hodně co sbírat, ale je to špatně, protože takhle k přírodě bysme se chovat neměli.”

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Lidé z radnice se rozhodli připojit aktivně k akci Ukliďme Česko. Nazvali jsme si ji Ukliďme náš Jih. No a v současné chvíli tady bojujeme s nepořádkem v lokalitě v Zábřehu. Jak můžete vidět, je to překvapující, ale v těsné blízkosti zahrádkářské kolonie, kde si lidé velebí své zahrádky, tak se nachází černá skládka, na které jdou najít nejrůznější věci, které by tam člověk rozhodně nečekal a které hlavně do lesa nepatří. Současně jsou týmy v Bělském lese. Další jsou přes cestu za kolejištěm. Takže postupně tak, jak jsme šli, od kolejiště směrem dále do lesa, tak se snažíme zbavit náš obvod co největšího množství odpadků.”

Mezi většími kusy odpadu které se hromadily vedle plastových pytlů, byly pneumatiky, koberce, kusy lednic, praček, nebo televize. Našel se i stavební materiál, nafukovací matrace a funkční nádobí. Lidé by se proto měli zamyslet a odkládat odpad tam, kam patří. tedy do kontejnerů, odpadkových košů a do sběrných dvorů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy