Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Ostravy-Jihu se po dlouhé době bavili společně. Akce jim moc chyběly

  • Ostrava-Jih,

Senioři nejen z Ostravy-Jihu se konečně setkali. Po třičtvrtě roce se dočkali seniorského klubu na zahradě kulturního domu Akord, kde byl pro ně připraven nejen pestrý doprovodný program, ale přihlásit se mohli i na různé akce, které proběhnou během léta.

Senioři se konečně setkali a nebylo jich málo. První Senior klub v kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu po 9 měsících covidové pauzy navštívily stovky lidí.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Setkáváme se po třičtvrtě roce, takže vidíte, že už od půl 2 začali chodit, takže ještě není konec. Není třetí hodina, takže čekáme dalších spoustu návštěvníků. Dneska máme scénku s panem Kačorem na uvítanou, pak senioři z klubu si připravili písničky, protože jsme loni založili pěvecký sbor, ale neměli kdy trénovat, když byl zákaz zpěvu, takže teď to narychlo secvičili, abychom rozezpívali všechny hosty.”
Anketa: zúčastnění senioři: “Jsme fakt moc rádi, že zase máme akce a že zase můžeme dělat výlety na Ondřejník a tak různě. Teď budou z K-tria výlety, co pořádá Ostrava-Jih, takže fakt super.”
“Málem už bych tomu nevěřila, že se všichni sejdeme a už jak koukám, tak v hojném počtu, tak to je úplně úžasné. Je to super. Moc nám to všem chybělo tady.”
“Já jsem hlavně šťastná, že jsem si našla místo vůbec, protože jsem nečekala, že tu bude taková účast a jinak jsem ráda, že vůbec to všechno je obnoveno a že to začne všechno znovu.”

Samozřejmě nechyběl ani tanec a spousta nabídek na zájezdy, komentované prohlídky a také do parlamentu.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Je to po pandemickém uzavření vlastně první seniorský klub, de facto jediný teď v červnu, ale mám obrovskou radost, že se všichni takhle setkáváme, ale musím říct, že někteří zdatnější už mají za sebou první prvomájový výšlap na Ondřejník. Velké poděkování seniorům, kteří se zapojili do akce Ukliďte Česko, Ukliďte Jih, takže už jsme se tak pomaličku viděli.”

Senioři se takto setkali výjimečně. Pravidelné senior kluby začnou v klubu Akord opět v září, kdy budou probíhat vždy první úterý v měsíci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy