Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školská zařízení na Jihu Ostravy procházejí stavebními úpravami

Školská zařízení v Ostravě-Jihu procházejí rekonstrukcí. Aktuálně září novotou Mateřská škola Rezkova v Zábřehu, která se dočkala kompletního zateplení, nových zahradních teras a také vstupů a oplocení.

Mateřská škola Rezkova v Ostravě-Zábřehu roste do krásy. Rekonstrukce, která začala letos na jaře, se dočkala po dlouhých letech a získala tak zcela nový kabát a také nové venkovní osvětlení.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Snažíme se o komplexní rekonstrukci školních objektů a v příštím roce čeká tuto MŠ kompletní rekonstrukce rozvodů elektřiny, vody, plynu, protože ve školách a školkách jsou všechny tyto rozvody z velké části původní a neodpovídají už současným požadavkům a normám.”

Práce proběhly i díky finanční spoluúčasti statutárního města Ostravy a vyžádaly si bezmála 13 a půl milionů korun.

Miroslava Škaldová, ředitelka MŠ Rezkova: “Dochází zde k velkému zateplení školky, postupně příští rok je plánovaná i vnitřní revitalizace a moc se těšíme na úpravu zahrady, zahradních prvků pro děti a celkové revitalizace zeleně, která tady potom bude. Myslím si, že to udělá radost nejen zaměstnancům a dětem, ale také rodičům, protože z velkého sídliště tady chodí vždy 140 dětí každý rok.”

Dalších 6 velkých investičních akcí, co se týká školských zařízení, by mělo skončit ještě ve 2. polovině letošního roku. Největší z nich bude rekonstrukce školní kuchyně na ZŠ Srbská.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V současné době už začíná kompletní rekonstrukce MŠ Gavlase, modernizace a rekonstrukce školní jídelny Patrice Lumumby a spousta dalších. A to je zase ukázka toho, že se snažíme, aby ve všech částech Ostravy-Jihu se na školských objektech pracovalo.”

V mnohých školách a školkách budou opraveny i asfaltové chodníky v zahradách, které jsou popraskané a plné děr a tím pádem nebezpečné pro pohyb dětí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy