Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akci Prázdniny na Jihu provázela velká účast dětí. Navíc ji ocenil i ostravský magistrát

Oblíbená akce Prázdniny na Jihu skončila. A to poslední prázdninovou show v kulturní domě k-trio. Během prázdnin nabídla spoustu aktivit, každý všední den jinou a zájem o ně byl velký.

Šňůru prázdninových aktivit pro děti školního věku s názvem Prázdniny na Jihu ukončila Poslední prázdninová show v kulturní domě K-trio. Připraveny byly jak různé soutěže, tak bohatý doprovodný program.

Aneta Bartoníková, marketingová referentka: “Mimo jiné oblíbený klaun Hopsalín, bublinková show, nebo vystoupení žonglérů, nebo artistů Duo Fatale. Ale je tady pro ně připravena i spousta zábavných her a aktivit, při kterých se rozloučí s prázdninami. Pro každého, kdo splní všechny úkoly, je připravena odměna.”
Anketa: účastníci akce: “Mi se to tady líbilo. Házel jsem kroužky, ještě jsem hmatal poslepu a kačenku jsem dělal.”
“Líbilo se i tady. Hmatala jsem poslepu, chodila jsem jako kačena a ještě házela kroužky.”
“Házela jsem kroužkama, pak kačenka, pak kreslení a to je všechno. Mi se líbilo všechno.”

Prázdniny na Jihu trvaly 40 dnů, probíhaly na různých místech obvody a odstratovala je zábavná akce Za pokladem indiánů v areálu kulturního domu Akord. Poté byla pro děti připravena na každé všední dopoledne jiná aktivita.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Mohly tak trávit prázdniny bezpečně a opravdu zajímavě, protože si tam skutečně mohl najít každý, co chtěl. Ať to byly sportovní aktivity, výtvarné aktivity. Velice krásné byly ty spolupráce s hasiči, se záchranáři, parkour, orientační běh v Bělském lese.”

O aktivity byl velký zájem a nestalo se, že by se některá z nich musela pro neúčast zrušit. Za celé prázdniny se do nich zapojilo bezmála 260 dětí.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Skutečně ten záběr byl veliký a já tímto velice děkuji vedení všech těch spolků, které s námi spolupracují a které se na tomto projektu podílejí.”

Projekt Prázdniny na Jihu navíc získal ocenění od města. Byl vybrán jako jeden z nejlepších projektů prevence proti kriminalitě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy