Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu nastoupilo do ZŠ téměř 880 prvňáčků, mezi nimi i ukrajinské děti

  • Ostrava-Jih,

Do základních škol v Ostravě-Jihu po prázdninách usedlo do školních lavic na 7 a půl tisíce dětí. Mezi nimi bezmála 880 prvňáčků. Právě jim věnovalo největší pozornost jak vedení škol, tak obvodu.

Na svou první cestu do školy se 1. září v Ostravě-Jihu vydalo téměř 880 prvňáčků. Mezi nimi i ukrajinské děti, které navštěvují zejména základní školy Košaře a Jugoslávská.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Samozřejmě pohybují se i na jiných ZŠ, protože máme tu tendenci, aby byly implementovány, aby si zvykaly na nás, aby snáze zvládaly češtinu. Pohybují se ty počty kolem 50, ale skutečně neustále se mění.”

V ZŠ Horymírova otevírali celkem 4 první třídy a všechny prvňáčky přivítali společně a slavnostně v tělocvičně.

Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje: “Rád bych popřál všem prvňáčkům, aby jim tato radost z toho prvního dne toho vstupu do školy zůstala po celou dobu jejich vzdělávání. Ať mají radost z toho, že se mohou vzdělávat, učit se novým věcem, poznávat nové kamarády.”

Základní škola Košaře letos otevřela dvě první třídy. Hodně dětí ale nenastoupilo kvůli covidu. Celkem 21.

Radka Palátová, ředitelka ZŠ Košaře: “Mají odklad školní docházky, rodiče si je ještě chtějí nechat rok doma na aklimatizaci a aby dohnaly to, co ve školce nestihly. Máme 31 dětí a v každé třídě ještě máme rezervu 2 místa pro děti, které jsou na cestě z Ukrajiny.”
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Vzhledem k tomu, že městský obvod má 18 ZŠ tak průběžně starosta a místostarostové chodí 1. září vždycky do různých škol. Jednak shlédneme co je na školách nového, co se podařilo a samozřejmě rádi přivítáme taky prvňáčky, kteří jsou většinou natěšeni a rozkoukávají se. Tak se jim snažíme trošku ulevit a předat nějaké dárky. Letos to byly batohy, knížky od místní spisovatelky a malé pozornosti.”
Anketa: prvňáčci: “Mám tady batoh, druhý batoh, pastelky od kamarádů, rozvrh hodin.”
“Mám svačinku. Moc jsem se těšila do školy.”
Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Nový školní rok 2022/2023 nám začal velice pěkně, sluníčkem a já věřím, že pro všechny děti a zvlášť pro prvňáčky bude sluníčkový celý školní rok. Chtěla bych popřát krásný školní rok i dětem, které nastupují do MŠ. V našem obvodě je to 940 dětí a je to o 114 více než loni. Z toho máme velkou radost.”

Celkem navštěvuje MŠ v obvodu 3200 dětí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy