Lidé se mohou zapojit do participativního rozpočtu

Radnice Mariánských Hor a Hulvák vyhlásila další ročník participativního rozpočtu. Jedná se o projekt, v němž mohou obyvatelé obvodu navrhovat nejrůznější nápady, které by zde rádi zrealizovali.

“Jedná se už o 3. ročník, ale stejně jako v předchozích letech jsme na to vyčlenili 1 a půl milionů korun. Lidé si mohou zvolit, co by rádi za tyto peníze zrealizovali. Může se jednat o nové odpadkové koše, o částečnou opravu nějakého místa, vysazení záhonu nebo třeba uspořádání nějaké kulturní akce. Termín pro navrhování je až do konce října. Následně se provede kontrola těch projektů O těch, které budou označené jako realizovatelné, budou občané našeho obvodu hlasovat,” popsal místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus

V únoru budou moci lidé hlasovat pro projekty prostřednictvím internetu, z čehož vzejde jeden vítězný projekt s nejvyšším počtem hlasů. Na počátku března pak proběhne fyzické hlasování o zbývajících projektech přímo na radnici.

“Z minulosti víme, že lidé mají o hlasování zájem, za což jsme hrozně rádi. Vyhráli nám většinou projekty, které se týkaly buďto akcí, anebo to byla renovace kašny, výstavba dětského hřiště nebo dětské prvky v různých lokalitách obvodu,” dodal Hujdus.

Vítězné projekty prvního ročníku participativního rozpočtu jsou dnes již všechny zrealizované. Projekty vybrané v rámci druhého ročníku se nyní postupně realizují. 
GVUO pro nejmenší / tvůrčí dílny

21.01. 15:30
Ostrava-Jih, Dům umění Ostrava

Tvůrčí dílna pro seniory

Dnes
Ostrava-Jih, Dům umění Ostrava

Václav Neckář a Filip Rácz / recitál

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků