Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé se mohou zapojit do participativního rozpočtu

Radnice Mariánských Hor a Hulvák vyhlásila další ročník participativního rozpočtu. Jedná se o projekt, v němž mohou obyvatelé obvodu navrhovat nejrůznější nápady, které by zde rádi zrealizovali.

“Jedná se už o 3. ročník, ale stejně jako v předchozích letech jsme na to vyčlenili 1 a půl milionů korun. Lidé si mohou zvolit, co by rádi za tyto peníze zrealizovali. Může se jednat o nové odpadkové koše, o částečnou opravu nějakého místa, vysazení záhonu nebo třeba uspořádání nějaké kulturní akce. Termín pro navrhování je až do konce října. Následně se provede kontrola těch projektů O těch, které budou označené jako realizovatelné, budou občané našeho obvodu hlasovat,” popsal místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus

V únoru budou moci lidé hlasovat pro projekty prostřednictvím internetu, z čehož vzejde jeden vítězný projekt s nejvyšším počtem hlasů. Na počátku března pak proběhne fyzické hlasování o zbývajících projektech přímo na radnici.

“Z minulosti víme, že lidé mají o hlasování zájem, za což jsme hrozně rádi. Vyhráli nám většinou projekty, které se týkaly buďto akcí, anebo to byla renovace kašny, výstavba dětského hřiště nebo dětské prvky v různých lokalitách obvodu,” dodal Hujdus.

Vítězné projekty prvního ročníku participativního rozpočtu jsou dnes již všechny zrealizované. Projekty vybrané v rámci druhého ročníku se nyní postupně realizují. 
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Patronus servis Ostrava, s.r.o. - Evropa, státy EU
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků