Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na radnici v Ostravě-Mariánských Horách strašilo

Radnice v Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách zpestřila rodinám s dětmi čas Dušiček a Halloweenu. Uspořádala zcela netradiční lampionový průvod se strašidly a pohádkovými bytostmi.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Takže jsme se prošli od radnice zhruba jeden a půl kilometru dlouhou trasu na Mariánské náměstí a zpátky. Po cestě nás strašila nejrůznější strašidla a nadpřirozené bytosti. Pro děti bylo připraveno i občerstvení a pak jsme se vrátili zpátky k radnici.”

Tam na všechny čekalo překvapení v podobě strašidelné prohlídky úřadu.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Radnice se proměnila ve strašidelný zámek a děti se svými rodiči mohly vstupovat po skupinkách dovnitř a absolvovat taky trasu přes jednotlivá patra v budově, kde také na ně čekaly různé nadpřirozené bytosti.”

Strašidel byla celá řada. Čerti, Bílá paní, postavičky z Vřískotu, nebo trollové. Některé si zaměstnanci úřadu vyrobili sami, některé lidé z obvodu a jiné byly zapůjčené z divadla

Vladimír Řezáč (Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Za prvé jsem byl za nějakého asi možná trolla s nějakými rohy. Bylo to úžasné, nečekal jsem tolik lidí a když jsem poprvé zařval, tak se průvod zastavil. Takže jsem to asi přehnal, ale za mě úžasná věc.”
Jedno ze strašidel: “Putování se strašidly se velmi povedlo. Zapojila se spousta kolegů, také děti, které strašily děti a rodiče, takže vystrašení byli i rodiče. Bylo to super.”

Na akci přišlo mnohem víc lidí, než se čekalo a všichni byli z akce nadšeni.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy