Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Mariánských Horách mají Štědré Vánoce, aneb Trhy naruby

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky uspořádal na Mariánském náměstí charitativní akci s názvem Štědré Vánoce, aneb Trhy naruby. Jedná se o projekt, v rámci kterého lidé do přistavených dřevěných stánků můžou nosit dárky a potraviny pro potřebné. Akce potrvá do středy 22. prosince.

Patrik Hujdus, starosta obvodu: "Díky nejisté situaci v rámci protiepidemických opatření jsme se rozhodli klasické vánoční trhy nepořádat. Bylo nám to ale líto a tak jsme přemýšleli nad jiným konceptem, abychom vyšli vstříc lidem, kterým trhy chybí, a abychom současně nemuseli omezovat naše obyvatele nejrůznějšími příkazy a nařízeními. Proto na náměstí vznikla charitativní sbírka, v rámci které můžou návštěvníci obdarovat děti, seniory, zvířátka, ale také přispět v rámci potravinové sbírky."

Veškeré získané dárky a zboží následně pracovníci radnice rozdělí a budou distribuovat, ať už dětem, nebo seniorům v nejrůznějších pobytových zařízeních, zvířátkům v útulcích, nebo potraviny potřebným.

Patrik Hujdus, starosta obvodu: "Na určení konkrétních příjemců pomoci spolupracujeme s Charitou Ostrava, ale také s odborem sociální péče a odborem sociálně právní ochrany dětí na našem úřadě. Zboží ze sbírky pro zvířata poputuje do ostravského útulku v Třebovicích, ale také do dalších zařízení, která pomáhají psům, kočkám a jiným zatoulaným zvířátkům."

Kromě charitativních stánků na Mariánském náměstí si kolemjdoucí a návštěvníci můžou užít také neorganizovaný doprovodný program. Jedná se o malou sousedskou akci, davy lidí zde nečekejte. V prostoru náměstí pracuje řezbář, kovář, sváteční atmosféru doplňují reprodukované koledy, flašinetáři, ale přicházejí zahrát také nejrůznější hudebníci. V jednotlivých dnech zde postupně vystoupili již vítězové letošního ročníku Folkové Doliny Monika & Karol Byrtusovi Trio, písničkáři Oliver Čas, Jarka Venglošová, skupina Whiskey Before Breakfast a další.

Patrik Hujdus, starosta obvodu: "Každý, kdo náměstím prochází, si také může zakoupit výrobky místních farmářů a regionálních výrobců nejrůznějšího zboží. K dostání jsou sýry, uzeniny, koření a další farmářské výrobky, ale i vánoční dekorace a dárky."

Akce potrvá do středy 22. prosince, vždy denně od 13 do 18 hodin .

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy