Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba uzavřela MŠ, dvě z nich otevře podle zájmu rodičů

Také Ostrava-Poruba uzavřela všechny mateřské školy v obvodu. Rozhodla se tak proto, že je v nouzovém stavu, který v Česku platí, využívá jen minimum rodičů.

V Ostravě-Porubě jsou momentálně uzavřeny všechny školky. Počet dětí, které je navštěvují, totiž v posledních dnech klesl z 1800 na pouhých 63. Radnice je proto uzavřela.

“Bylo to po zralém zvážení všech okolností. Snažili jsme se to opravdu udržet co nejdéle, protože si úplně dokážu vžít do role rodičů, kteří to nemohou řešit jinak Třeba matky živitelky, které nemají babičky, dědečky, kterým by mohly ty děti dát, které by jim je pohlídali a musí třeba do práce. Poté, co nám klesl počet dětí v celé Porubě, tak jsme si řekli, že to uzavřeme,” říká Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba

Dalším důvodem uzavření MŠ je stálý nedostatek ochranných pomůcek. Dobrou zprávou je, že v případě potřeby radnice vyjde rodičům vstříc.

“Pokud ty potřeby se zvednou a ony se s největší pravděpodobností skutečně v následujících dnech zvednou především u zdravotníků, doktorů, hasičů, policistů, kteří jsou takzvaně v té první linii a kteří musí fungovat pro tu společnost, tak jsme vytipovali dvě krizové školky, kde jsme schopni dokonce ve třech směnách ty děti jakýmsi způsobem umístit a starat se o ně tak, aby skutečně ti rodiče mohli do zaměstnání chodit,” uvádí Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba

Radnice proto vyzývá rodiče z této skupiny, aby v případě, že mají o školku zájem, kontaktovali radnici buď telefonicky nebo elektronicky. Obě vytipované školky je schopna otevřít z hodiny na hodinu.
ZRUŠENO!!! Šikmý kostel / beseda s Karin Lednickou

Dnes
Ostrava-Centrum, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Karel Plíhal / recitál

Dnes
Ostrava-Jih, Dům kultury města Ostravy

Mezinárodní den Romů 2020

04.04. 13:00
Ostrava, Náměstí Svatopluka Čecha, Ostrava - Přívoz

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

SATON s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 19 000 Kč/měsíc

Detail

KVAZAR akciová společnost - pracoviště okresu Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků