Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce DK Poklad v Porubě skončí včas. Už se ladí detaily interiéru

Rekonstrukce kulturního domu Poklad v Ostravě-Porubě pokračuje přesně podle harmonogramu. Vše tak nasvědčuje tomu, že se v červnu opravdu otevře. Zavřený už je téměř 9 let.

Až třetí firma to zvládla. Na stavbě se pilně pracuje dennodenně od rána do večera, aby se stihla předat včas. Aktuálně se v kulturním domě Poklad dolaďují detaily interiéru, připravuje se montáž sedaček v divadelním sálu a dokončují se podhledy.

David Průša, architekt, autor návrhu: “Ty zásahy byly velké a hodně věcí nás tady překvapilo, ať už to bylo kvůli rozvodům vzduchotechniky, které se musely dělat a jiné technické věci. Bylo toho hodně během stavby, protože je to rekonstrukce a vždycky vám něco nastane, co vám zkomplikuje tu věc a musíte za pochodu vymýšlet, jak se s tím vypořádat. Jsem překvapený, že to jde nakonec dobře. Měl jsem z toho větší strach, ale ukazuje se, že za tu dobu té realizace, té finální teda, že by to mohlo být nakonec dobrý. V tuto chvíli si myslím, že už nic složitého by nemělo nastat. Teď bude důležité pohlídat si ty detaily hlavně v interiérech.”

Jedním z prvních zcela dokončených sálů je tady tento cvičební sál, na kterém chybí už jen nainstalovat madla u zrcadel.

Před dokončením je i společenský sál a salonky, kterých je tady celkem 5 a kromě jednoho už mají i svá jména.

Darina Daňková, jednatelka DK Poklad: “My jsme se rozhodli pojmenovat jednotlivé salonky po místních názvech Poruby. Jeden ze salonků se bude jmenovat Poruba, jeden Duha, jeden Dukla a další Oblouk. Pořád ještě nevíme, jestli ten pátý bude Věžičky, nebo Rondl, nebo Vozovna.”

Zrestaurována budou i původní díla a vrátí se sem i repasovaný zhruba 100 let starý klavír.

Darina Daňková, jednatelka DK Poklad: “Za těmito OSB deskami se nachází krásné umělecké dílo, skleněné reliéfy a my se už moc těšíme až se tady přestane prášit, až budeme moct ty desky sundat a přijde renovátor, který vlastně zrenovuje tady tyto umělecké skvosty.”

Rekonstrukcí a revitalizací projde i okolí této kulturní památky a už teď se připravuje i soutěž o hledání pokladu.

Darina Daňková, jednatelka DK Poklad: “V tuto chvíli je to o registraci těch, kteří se chtějí té hry zúčastnit a v půlce dubna bude soutěž přímo vyhlášena a na e-mail přijdou instrukce, co mají hráči dělat. Budou rozděleni do nejrůznějších skupin podle toho, co komu vyhovuje, ať už budou pátrat po internetu, nebo v Porubě.”

Chystá se i řada zajímavých projektů, které ještě v Ostravě údajně nebyly a na léto opět ožije letní scéna Amfi stejně jako loni. Tedy pokud to dovolí vládní opatření spojená s pandemií. V Pokladu by se navíc měly objevit i dobové fotografie, kterých je ale málo. Pokud tedy nějaké máte, ozvěte se tomuto kulturnímu stánku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy