Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý muž střílel z balkonu v Ostravě po lidech z airsoftové zbraně

Z balkonu domu v Ostravě-Porubě střílí muž po lidech z dlouhé černé zbraně. Takové oznámení přijali policisté, kteří v tu chvíli nevěděli, zda je zbraň opravdová. Po příjezdu muž vystřelil i na policisty. Během chvíle ho zadrželi. Opilý střílel po lidech z airsoftové zbraně, teď mu hrozí vězení.

zdroj videa: Policie ČR

Střelbu z balkonu v Ostravě-Porubě oznámili svědci na linku 158 v pondělí kolem 20. hodiny. Operační důstojník na místo vyslal hlídky, které se nacházely poblíž uvedené adresy a vzhledem k tomu, že nebylo z oznámení zřejmé, o jakou zbraň se jedná, policisté museli k události přistupovat tak, že na místě muže být muž s opravdovou zbraní.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava už při příjezdu viděli na balkóně muže, který v ruce drží dlouhou zbraň. Místo události je frekventované a nacházely se zde osoby. Proto museli zaujmout takovou pozici, aby nedošlo ke zranění osob a rychle zakročit. Během vystupování z auta však muž po policistech měl vystřelit, kdy zasáhl služební vozidlo."

To už se muž zřejmě vyděsil a rychle schoval v bytě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Netrvalo dlouho a podezřelý měl pouta na rukou. Následně dobrovolně vydal i schovanou zbraň, se kterou měl střílet. Jak se ukázalo, jednalo se o airsoftovou zbraň, která je však z dálky nerozeznatelná a lehce zaměnitelná s pravou zbraní."

25letému muži vzápětí policisté naměřili téměř 2 promile alkoholu v dechu. Naštěstí nebyl při události nikdo zraněn.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisařka 4. oddělení obecné kriminality proti 25letému muži zahájila trestní stíhání a obvinila ho ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu výtržnictví. Obviněný muž byl do současné doby bez záznamu v rejstříku trestu. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na šest let."

Lidé si mnohdy neuvědomují vážnost situace, kdy plynová či airsoftová zbraň je lehce zaměnitelná se skutečnou střelnou zbraní. Ve chvíli, kdy policisté přijmou oznámení o možném střelci, vždy k tomuto přistupují, jako by se jednalo o nebezpečného pachatele s opravdovou střelnou zbraní.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy