Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě přibývá bezpečnostních kamer. Zprovoznila proto další dohledové centrum

Poruba má další dohledové centrum. Nainstalováno bylo v DPS Harmonie na Dělnické ulici a slouží nejen k větší bezpečnosti obyvatel, ale také jako recepce klientům, kteří tam bydlí.

V Porubě roste počet kamer v bytových domech ve správě radnice. Na bezpečí obyvatel jich aktuálně dohlíží zhruba 100. V DPS Harmonie proto otevřeli nové dohledové centrum.

Jan Dekický (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Protože těch kamer je tolik a nebylo v moci jednoho člověka sledovat takové množství kamer, tak jsme se v rámci snahy o úspory rozhodli, že ty kamerové centra uděláme dvě a sloučíme. S tím, že kamerové centrum, které funguje na Havlíčkově náměstí, tak obsluha zároveň prochází ten dům a fyzicky kontroluje, zda je tam vše v pořádku a nejsou problémy.”

Nejvíce kamer je v Panoramce na Havlíčkově náměstí a nově v bytovém domě Oblouk Kamery hlídají i některé domy v lokalitách Skautská a Dělnická.

Jan Dekický (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Byť ty kamery mají záznam a byť sledujeme, co se v těch domech děje, tak není to takzvaný Velký bratr. Kamery jsou opravdu umístěny tak, že nezasahujeme do soukromí, nekontrolujeme v kolik přijdou lidé domů a s kým. ale slouží to k tomu, abychom v těch domech zajistili větší komfort, větší bezpečí a abychom samozřejmě předešli i škodám na našem majetku. Tam, kde už ty kamery fungují několik let, tak máme potvrzeno, že to tak skutečně je.”

Dalších 45 kamer, které jsou napojeny na MP, monitorují veřejná prostranství.

Zdeněk Rodek (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Kamery jsou umístěny na vytipovaných lokalitách s nejvyšším množstvím přestupků či trestné činnosti. Tyto kamery hodně pomáhají při objasňování vzniku jednotlivých událostí, případně pomáhají předcházet vzniku těchto událostí.”
Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Tatro místa byla vytipovaná podle protiprávného jednání, respektive počtu spáchaných přestupků, případně trestných činů a jsou to rovněž místa, kde může docházet k takovému protiprávnímu jednání. Cílem v každém případě je, aby byla zvýšena pocitová bezpečnost spoluobčanů.”

Počet kamer chce porubská radnice dále rozvíjet a modernizovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy