Hasiči uchránili v Ostravě majetek za milion korun

  • 11:02,
  • Ostrava,

Pochvalu si zaslouží ostravští hasiči, kteří ve středu Hrabové bojovali s požárem střechy firmy. Díky profesionálnímu zásahu bylo před ohněm uchráněno celé přízemí firmy. Hasiči museli na místo ohně i ve čtvrtek, aby pomohli výškovou technikou rozebrat střechu objektu.

Krátce po 18. hodině ve středu na 1. máje operační středisko hasičů přijalo tísňové volání z Ostravy - Hrabové. Nedaleko obchodního centra MAKRO hořela budova firmy, která se zabývá hydraulickými systémy. Když hasiči dorazili na místo, střecha už hořela mohutným plamenem. "Oheň dostali hasiči pod kontrolu za hodinu. Hodinu a půl jim trvalo dohašování s rozebíráním střešní konstrukce a krytiny," popisuje mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Zároveň s hasebními pracemi, pomáhaly další jednotky hasičů se záchranou majetku z přízemí budovy. "Ještě během zásahu vytahovali z přízemních prostor kopírky, počítače, ledničky, nábytek apod." dodává Kůdela. 

Vyšetřovatelé hasičů i policie prohledávaly ohořelé krovy budovy a pátrali po příčinách. Žhářství se v tuto chvíli jeví jako nepravděpodobné. Škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun.  
Den prevence dekubitů / zdravotnická akce FNO

Dnes 12:00 - 16:35
Ostrava, Avion Shopping Park Ostrava

Karel Kostka Cubeca: Vyměřený čas / beseda

Dnes 16:00 - 16:35
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Kateřina Šedá: Bedřichovický poledník / komentovaná prohlídka

Dnes 16:30 - 16:35
Ostrava, Dům umění Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Štefan Škorvaga s.r.o.
Ostrava-město
od 17 000 Kč

Detail

Dětský domov Úsměv a Školní jídelna, Ostrava-Slezská Ostrava, Bukovanského 25, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 780 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků