Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči uchránili v Ostravě majetek za milion korun

  • Ostrava,

Pochvalu si zaslouží ostravští hasiči, kteří ve středu Hrabové bojovali s požárem střechy firmy. Díky profesionálnímu zásahu bylo před ohněm uchráněno celé přízemí firmy. Hasiči museli na místo ohně i ve čtvrtek, aby pomohli výškovou technikou rozebrat střechu objektu.

Krátce po 18. hodině ve středu na 1. máje operační středisko hasičů přijalo tísňové volání z Ostravy - Hrabové. Nedaleko obchodního centra MAKRO hořela budova firmy, která se zabývá hydraulickými systémy. Když hasiči dorazili na místo, střecha už hořela mohutným plamenem. "Oheň dostali hasiči pod kontrolu za hodinu. Hodinu a půl jim trvalo dohašování s rozebíráním střešní konstrukce a krytiny," popisuje mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Zároveň s hasebními pracemi, pomáhaly další jednotky hasičů se záchranou majetku z přízemí budovy. "Ještě během zásahu vytahovali z přízemních prostor kopírky, počítače, ledničky, nábytek apod." dodává Kůdela. 

Vyšetřovatelé hasičů i policie prohledávaly ohořelé krovy budovy a pátrali po příčinách. Žhářství se v tuto chvíli jeví jako nepravděpodobné. Škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy