Reklama

Pozor, půjdou i po vašich věcech! Zloději řádí na ostravských koupalištích. Jak zabezpečit věci?

  • 29. července 2019,
  • 12:01,
  • Ostrava ,
  • Tomáš Kořistka

Velmi často musejí na ostravská koupaliště policisté, kteří jsou přivoláni k drobným krádežím. Okradení jim pak vyprávějí podobné příběhy: na chvíli jsem nechal své věci bez dozoru a cennosti jsou pryč. Lidé si mnohdy neuvědomují, že schovat něco do tašky nebo batohu není řešením.

Stáhnout video
Reklama

Slunečné letní počasí vylákalo jistě k vodě téměř každého z nás. I u vody je ale potřeba dávat pozor na své věci. V minulých týdnech zaznamenali policisté po celém kraji desítky případů nejrůznějších krádeží. Například nyní se kradlo na koupališti v Ostravě. "Neznámý pachatel využil situaci a v nestřežený okamžik měl z nestřežené deky odcizit volně odložené věci. Mezi nimi i dva mobilní telefony a finanční hotovost. V dalším případě měl pachatel využít příležitost a z voleně odloženého batohu odcizit peněženku s penězi, doklady a platební kartou," popisuje mluvčí PČR Ostrava Lukáš Kendzior.

Návštěvníci koupaliště tak během několika vteřin přišli o cennosti i o peníze a doklady. Často také o platební kartu a v takovém případě je potřeba postupovat rychle a okamžitě ji zablokovat. Terčem zlodějů se ale mohu stát i auta na parkovišti u koupaliště nebo přehrady. "Pokud je to možné, neberte sebou cennosti nebo např. platební karty. Věci nenechávejte bez dozoru. Na koupalištích využívejte bezpečnostní schránky," dodává mluvčí.

Podobně je potřeba chránit své věci i na hudebních festivalech a jiných podobných  kulturních akcích. Zkrátka nenechávat věci bez dozoru. Zlodějům hrozí až dva roky vězení. 

Reklama



F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

Proč se čerti nemyjí / pohádka pro děti

21.08. 17:00 - 19.08. 8:09
Ostrava, DK Akord, Ostrava

ATLAS servis CZ, s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu