"Už umím počítat do sta a naučil jsem se to sám." Prvňáčci v Ostravě ukázali, že jsou připravení

  • 10:03,
  • Ostrava ,

V pondělí se po dvouměsíčním odpočinku vrátily zpátky do škol děti. Největší pozornost byla samozřejmě věnována těm, kteří do školy vyrazili poprvé. V Ostravě bylo prvňáčků 2500.

Základní škola Ostrčilova v centru Ostravy patří mezi ty vůbec nejoblíbenější v celém městě. Zásluhu na tom mají jistě samotní učitelé, ale i to, že poskytuje také bilingvní výuku. V letošním roce otevírá 4 první třídy. Dvě klasické a dvě bilingvní. Všechny třídy jsou plné do posledního žáčka. "Samozřejmě, že naše děti se učí v celé škole jak angličtinu, tak i druhý cizí jazyk, ale na bilingvní sekci ta výuka probíhá ve více než 50ti procentech v angličtině," vysvětluje ředitel ZŠ a MŠ Ostrčilova Michal Pernecký.

První den mohly samozřejmě s dětmi do školy a i jejich rodiče a pozdravit je přišla i starostka centrálního městského obvodu Zuzana Ožanová. "My dělají radost všechny naše školy, ale co se týká ZŠ Ostrčilova, tak tady jsem chodila já i moje dítě, tak k ní mám určitý citový vztah," říká starostka.

První den školy byl pro děti velkým zážitkem. Všechny se dokonce prý těšily, tak snad jim to vydrží co nejdéle. "Těšil jsem se jak budu číst a jak se budu učit," řekl nám jeden z prvňáků a další se nám pochlubil: "Už umím počítat do sta a naučil jsem se to sám." 

Na území Ostravy nastoupilo do 54 základních škol přibližně 2500 prvňáků. Celkem pak mají všechny školy dohromady 22 tisíc žáků. 
Pohádky o mašinkách / premiéra

24.01. 17:00
Ostrava-Mariánské hory, Divadlo loutek Ostrava

Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy

25.01. 09:00
Ostrava-Jih, Pavilon A, Černá louka, Ostrava

Sobotní dílny GVUO pro rodiny s dětmi

25.01. 15:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům umění Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků