Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

"Už umím počítat do sta a naučil jsem se to sám." Prvňáčci v Ostravě ukázali, že jsou připravení

  • Ostrava,

V pondělí se po dvouměsíčním odpočinku vrátily zpátky do škol děti. Největší pozornost byla samozřejmě věnována těm, kteří do školy vyrazili poprvé. V Ostravě bylo prvňáčků 2500.

Základní škola Ostrčilova v centru Ostravy patří mezi ty vůbec nejoblíbenější v celém městě. Zásluhu na tom mají jistě samotní učitelé, ale i to, že poskytuje také bilingvní výuku. V letošním roce otevírá 4 první třídy. Dvě klasické a dvě bilingvní. Všechny třídy jsou plné do posledního žáčka. "Samozřejmě, že naše děti se učí v celé škole jak angličtinu, tak i druhý cizí jazyk, ale na bilingvní sekci ta výuka probíhá ve více než 50ti procentech v angličtině," vysvětluje ředitel ZŠ a MŠ Ostrčilova Michal Pernecký.

První den mohly samozřejmě s dětmi do školy a i jejich rodiče a pozdravit je přišla i starostka centrálního městského obvodu Zuzana Ožanová. "My dělají radost všechny naše školy, ale co se týká ZŠ Ostrčilova, tak tady jsem chodila já i moje dítě, tak k ní mám určitý citový vztah," říká starostka.

První den školy byl pro děti velkým zážitkem. Všechny se dokonce prý těšily, tak snad jim to vydrží co nejdéle. "Těšil jsem se jak budu číst a jak se budu učit," řekl nám jeden z prvňáků a další se nám pochlubil: "Už umím počítat do sta a naučil jsem se to sám." 

Na území Ostravy nastoupilo do 54 základních škol přibližně 2500 prvňáků. Celkem pak mají všechny školy dohromady 22 tisíc žáků. 
SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

RD Stavitelství, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků