Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomozte potřebným a kupte si v Ostravě Tyrkysovou jízdenku

  • Ostrava,

Blíží se Vánoce a to je období, kdy bychom si měli najít chvíli i na dobročinnost. Ostravský dopravní podnik se stejně jako loni připojil k akci Advent plný křídlení a tak bude moci každý pasažér v prostředcích městské hromadné dopravy přispět potřebným. V ulicích města také začala jezdit tyrkysová vánoční tramvaj.

V pátek jste v ulicích Ostravy mohli narazit na unikátní Tyrkysovou tramvaj. Jezdí na běžných linkách, ale je v ní vánoční stromeček, hrají koledy a můžete v ní také přispět potřebným zakoupením Tyrkysové jízdenky. Na Tyrkysovou sbírku lze ale přispět ve všech prostředcích hromadné dopravy v Ostravě. "V aplikaci mojedpo, kterou lze stáhnout na jakýkoliv operační systém, je možné zakoupit Tyrkysovou jízdenku za 50 korun, která je ekvivalentem 45ti minutové jízdenky," vysvětluje ředitel DPO Daniel Morys.

Přispět do tyrkysové sbírky můžete ale i přímo dobrovolníkům, kteří budou v MHD jezdit a dokonce se dobrovolníkem můžete i stát. Vybrané peníze pak budou předány na festivalu dobročinnosti Advent plný Křídlení v Aule Gong. "Jsou tam stánky neziskových organizací, probíhá tam vystoupení Denise Szalbota, budou tam workshopy, bude tam dražba i módní přehlídka, ale hlavně je tam hezká a laskavá atmosféra," popisuje Magda Pátková z nadačního fondu Křídlení.

Advent plný Křídlení se uskuteční ve čtvrtek 28. listopadu od 15 hodin v Dolních Vítkovicích. Jeho součástí bude i dražba v níž se bude mimo jiné prodávat dres podepsaný hráči Baníku Ostrava nebo různá díla vytvořená klienty neziskových organizací.


Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků