Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Smrtící střelba v ostravské nemocnici vyděsila veřejnost i v Polsku

  • Ostrava,

Informace o tom, že se v Ostravě a okolí může pohybovat nebezpečný pachatel, který má na svědomí střelbu v poliklinice ostravské fakultní nemocnice, vystrašily v úterý nejen lidi z Ostravy, ale celého okolí a dokonce u polském příhraničí.

Útok vyšinutého muže ochromil v úterý nejen okolí fakultní nemocnice v Porubě, ale celé město a jeho okolí. Lidé uvízli v kolonách před policejními zátarasy a jiní raději své cesty do Ostravy odložili. 

“Bohužel, ty včerejší ostravské události, které se staly, tak měly vliv na chod celého města. Třeba v naší zubní ambulanci pacienti volali v průběhu celého dopoledne a omlouvali se a velmi často zmiňovali, že prostě mají buď strach a proto se nedostaví na zubní ošetření, nebo se prostě nemohou dostat, protože tvrdili, že ve městě jsou zátarasy, že prostě celé město je vzhůru nohama,” popsala zubní lékařka Iva Matušková.

Situaci kolem incidentu sledovaly i zahraniční štáby. 

Lidé v Polsku byli šokovaní z toho, že tak blízko hranice došlo k takové tragédii. V průběhu pátrací akce jsme se zajímali o to, jestli ten muž nebude chtít prchat do Polska. Okamžitě byly zpřísněny kontroly na hranicích a čeští a polští policisté si mezi sebou vyměňovali informace,” řekl reportér TVN 24 Jerzy Korczyński.

Jak přiznávají zaměstnanci fakultní nemocnice, nešťastná událost poznamenala život nemocnice na dlouhou dobu. 

Lidé dále přinášejí květiny a svíčky k pietním místům před poliklinikou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků