Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová Bělá bude mít sportovní halu. Těší se na ni sportovci i školáci

  • Ostrava,

Nová Bělá bude mít sportovní halu. Její dokončení je naplánováno v rekordním čase. Hotova by měla být letos v listopadu. Určena bude hlavně pro míčové sporty.

Ostravská část Nová Bělá má přes 2 tisíce obyvatel, ale kromě malé tělocvičny ve škole, nemá žádné kryté sportoviště. To se už brzy změní, protože na začátku března začne výstavba multifunkční sportovní haly. Městský obvod na ni přispěje 20 miliony korun a zbytek doplatí ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a také ostravský magistrát. Stát bude 50 milionů korun.  "Nová hala navazuje na projekty malých sportovních hal, které už město postavilo např. ve Svinově. Chceme podpořit místní spolky a kluby," uvádí náměstkyně primátora Andrea Hoffmanová.

V hale bude možné hrát na profesionální úrovni basketbal, badminton, volejbal a stolní tenis. Rekreačně pak tenis, házenou, fotbal, florbal nebo třeba futsal. Součástí haly bude i hlediště s kapacitou 100 fanoušků. Využívat ji mohou jak obyvatelé Nové Bělé, tak i z okolí. Spádová oblast zahrnuje asi 100 tisíc obyvatel. Dopoledne mohou halu využít děti ze školy a školky. "U nás je to hlavně spolek stolního tenisu, který je pod hlavičkou TJ Sokol Nová Bělá, teď jednáme se spolkem volejbalu Ostrava, který čítá bezmála 30 dětí," vysvětluje využití haly starosta Nové Bělé Lumír Bahr.

Součástí areálu bude i parkoviště pro 23 vozidel. Hotovo by mělo být na konci listopadu.  Ještě letos bude dokončena také hala v Krásném Poli. 
Mezinárodní den Romů 2020

04.04. 13:00
Ostrava-Jih, Náměstí Svatopluka Čecha, Ostrava - Přívoz

JEDNÁME O NÁHRADNÍM TERMÍNU!!! / Můžem i s mužem / komedie

08.04. 19:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

PŘESOUVÁME!!! Diskuzní fórum E-Mobilita

16.04. 09:00
Ostrava-Jih, Černá louka v Ostravě, Pavilon A

Erdal Tozbey, Ostrava
Ostrava
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

DUVENBECK LOGISTIK s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 21 360 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků