Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hygiena uzavřela služebnu strážníků v Ostravě na Martinovské ulici

  • Ostrava,

Hygiena rozhodla z preventivních důvodů uzavřít služebnu městské policie v Ostravě-Porubě na Martinovské ulici. Několik tamních strážníků mělo totiž pozitivní test na Covid-19. Ve středu přibyl další nakažený a zvětšil se i počet lidí v karanténě.

V úterý strážníci potvrdili nákazu mezi strážníky v budově Integrovaného výjezdového centra na Martinovské ulici. Provoz služebny i výkon služby to podle nich nijak neovlivnilo. V úterý ale Krajská hygienická stanice rozhodla o uzavření služebny.

Jindřich Machů, mluvčí Městské policie Ostrava: "Důvodem uzavření pracoviště je preventivní karanténa, ve které se aktuálně nachází celkem 59 strážníků tohoto pracoviště. Do preventivní karantény nastoupili z důvodu 6 pozitivně testovaných kolegů z jejich pracoviště."

Z 65 strážníků, kteří na služebně pracují bylo už otestováno 41, z toho 35 mělo negativní výsledek. Na další testy a výsledky se zatím čeká. Jak se nákaza mezi strážníky dostala, se neví.

Jindřich Machů, mluvčí Městské policie Ostrava: "Výkon služby v dané oblasti není zásadně ohrožen, je zajištěn posílením strážníky z útvarů s celoměstskou působností, případně dalších oblastí. Vycházíme z připravených krizových scénářů pro tyto případy.

Služebnu vydezinfikovali hasiči.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy