Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školačky zapíjely v Ostravě začátek prázdnin. Jedna ležela na mol opilá na zemi, další už sotva stála. Vodku jim koupil kamarád

  • Ostrava,

Dvě dívky ve věku 14 a 15 let zachraňovali ve čtvrtek večer strážníci v Ostravě-Porubě. Vytrhli je totiž ze spárů alkoholu. Jedna už ležela na zemi a druhá nemohla ani stát. Mladší nadýchala 1,83 a straší 1,44 promile. Vodku jim prý koupil kamarád.

Alkoholu se dívky oddávaly na jednom ze sídlišť v Ostravě-Porubě. Strážníky k nim někdo přivolal kolem osmé hodiny večer.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Na linku 156 jsme přijali anonymní oznámení o dívce, která leží na zemi a kolem ní se zmateně pohybuje skupinka mladistvých osob.”

Hlídka na místě skutečně našla dvě dívky, které vykazovaly známky požití alkoholu a vzhledově vypadaly, že jim ještě nebylo ani patnáct let.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Jedna z dívek seděla na zemi a nebyla schopna chůze. Druhá stála na nohou, ale její schopnost pohybu byla rovněž snížena požitým alkoholem.”

Strážníci následně zjistili, že jedna má teprve 14 a druhá 15 let. Vzápětí se nestačili divit hodnotám, které ukázal alkohol tester.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Dechovou zkouškou bylo u mladší dívky zjištěno 1,83 promile alkoholu v dechu a u starší dívky pak 1,44 promile. K podání alkoholu dívkám bylo zjištěno, že dvě lahve vodky jim přinesl jejich kamarád.”

Na místo byla následně přivolána Policie ČR a také rodiče obou dívek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy