Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Doubledeckery pro Ostravu jsou téměř hotovy. Jsou vysoké 4 metry

  • Ostrava,

Ostravu budou od podzimu brázdit dva doubledeckery, které neodmyslitelně patří hlavně k Londýnu. Dvoupatrové autobusy budou jezdit hlavně jako turistická atrakce mezi ZOO a Dolní oblastí Vítkovice, ale ve všedních dnech mohou jezdit i na běžných linkách.

Doubledeckery zná každý hlavně z Londýna. Jejich charakteristickou červenou barvu můžete vidět na každém rohu. Nyní bude mít podobnou atraktivitu i Ostrava, která je zase už několik let známá tyrkysovými vozy a atak i doubledeckery budou v této barvě. Dopravní podnik bude první v zemi, kde budou dvoupatrové autobusy nasazovány i na běžných linkách.

Karolína Hřivnáč Rycková, mluvčí DPO: "Budou jezdit na lince číslo 88 mezi ZOO a Dolní oblastí. Mimo to mohou být tyto autobusy nasazovány na různých jiných linkách a mohu sloužit pro objednávkovou dopravu." 

Ostrava chtěla vozidla ekologická, takže výrobce připravil verzi na pohon CNG. Dva dobledeckery nyní dorazily do Paskova, kde budou ještě upravovány a dolaďovány. To se týká hlavně systémů uvnitř vozu, které musejí být stejné jako v běžných vozech hromadné dopravy.

Viktor Tamayo, mluvčí společnosti Scania:  "Autobus pohání devítilitrový plynový motor. Je tam výkon 320 koní a automatická převodovka ZF. Je to taková osvědčená kombinace." 

Kvůli pandemie koronaviru měla jejich výroba zpoždění. Do provozu budou vozy nasazeny na podzim. Za každý z nich zaplatí dopravní podnik 14 a půl milionu korun. Svou výškou 4 metry by měly umožnit bezproblémový provoz po celém městě. 
Hutní montáže, a.s. , Ostrava
Ostrava
od 22 500 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 91 Kč/hod.

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 do 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků