Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravských mateřských školách odstartuje projekt podpory inkluze. Zaměří se na vyloučené lokality

  • Ostrava,

Od září začne v Ostravě fungovat nový projekt zaměřený na předškoláky z vyloučených lokalit. Jde o podporu inkluzivního vzdělávání a naváže na předchozí úspěšné podobné projekty. Dětem budou pomáhat specialisté z komunitního centra Chaloupka a asistenti sociální inkluze.

Ostravský magistrát ve spolupráci s komunitním centrem Chaloupka odstartuje v září projekt podpory inkluzního vzdělávání zaměřený především na předškoláky ze sociálně vyloučených lokalit. Město tak naváže na povedený projekt asistentů sociální inkluze, který na konci srpna skončí. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Projekt podpoří spolupráci školských zařízení s rodiči dětí v adaptačním období po nástupu do mateřské školy a zvýší informovanost a povědomí rodičů o důležitosti předškolní výchovy a vzdělávání jako důležitého prostředku eliminace školní neúspěšnosti. Jeho stěžejní aktivitou je financování pozice školních asistentů, od září jich budeme mít v Ostravě osm. Cílem je zvýšení kvality vzdělávání dětí na území sociálně vyloučených lokalit v Ostravě, prevence školní neúspěšnosti a personální podpora inkluzivního vzdělávání ve školách.“

Hned od začátku roku začnou specialisté z komunitního centra Chaloupka pracovat s dětmi v 5 mateřských školkách a jejich rodinami. Nadále bude také spolupracovat i 5 asistentek sociální inkluze, které mají zkušenosti z předchozího projektu. 

Edita Kozinová, Rodinné a komunitní centrum Chaloupka: „Jednou z hlavních úloh projektu je sociální začleňování dětí předškolního a školního věku a předcházení jejich školní neúspěšnosti. Abychom dětem a jejich rodinám dokázali dlouhodobě pomoci, využijeme k tomu našich zkušeností v osmi mateřských školách a spolupráci s městem Ostrava. Ze zkušenosti z práce s rodinami vím, jak moc je důležitá komplexní pomoc a tu se nám v tomto projektu podařilo nastavit. Přála bych si, aby spolupráce s partnery, rodiči a dětmi byla dlouhodobá.“

Rozpočet projektu je téměř 16 milionů korun a je plně pokryt z evropských dotací. Město průběžně realizuje projekty sociální inkluze i v základních školách. Aktuálně je do jednoho z nich zapojeno 25 škol.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy