Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Covid pozitivní senior ležel na zemi ve svém bytě a neozýval se, zasahovali hasiči ve speciálních oděvech

  • Ostrava,

Strážníky městské policie kontaktoval ošetřovatel nemocného seniora z Ostravy. Nepodařilo se mu totiž s důchodcem opakovaně spojit. Kvůli jeho nákaze koronavirem měl obavu o jeho zdraví. Byt tak museli otevřít hasiči v ochranných oblecích.

Senioři musí být v této době obezřetní dvojnásob. Počty nakažených novým typem koronaviru strmě rostou také v našem kraji. 77 letý muž z Ostravy byl také pozitivně testován. Doma nezvedal telefon a tak jeho ošetřovatel raději zavolal městskou policii. Do místa seniorova bydliště byla operátorem linky 156 neprodleně vyslána hlídka strážníků.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: „Po příjezdu strážníků na místo, se z bytu ozval roztřesený a tlumený hlas staršího muže. Ten hlídce sdělil, že v bytě upadnul a leží na podlaze již delší čas. Dále uvedl, že bez cizí pomoci nedokáže vstát.“

K otevření bytu byli přivoláni hasiči ze stanice Ostrava Přívoz. Než hasiči byt otevřeli, museli se kvůli seniorově nákaze obléknout do ochranných obleků.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: „Pomohli jsme osobě vstát a informovali jsme zdravotnickou záchrannou službu, že tlak a teplota muže jsou v pořádku, ale že je dehydrovaný. Potom jsme ještě celý byt dekontaminovali.“

Vzhledem k současné situaci je pravděpodobné, že podobných případů bude přibývat. Řešením, jak osamoceného seniora nenechat napospas je instalace tísňového tlačítka seniorlinky. Podmínkou pro jeho získání je věk nad šedesát let a nějaké znevýhodnění, senior musí být například  nemocný nebo bydlet sám. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků