Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První rekonstruované byty nabídne Ostrava k pronájmu. Nejprve v domě na Husově a pak na Střelniční

  • Ostrava,

Ostrava nabídne ještě v tomto roce první zrekonstruované městské byty v centru města v památkové zóně. Jde o moderní byty v historických domech, které byly opraveny ve spolupráci s památkáři, aby si v maximální míře zachovaly svůj původní vzhled. Nájemníkům budou nabízeny obálkovou metodou.

Ostravský magistrát se snaží postupně obnovovat svůj bytový fond, ale i stavět byty nové. V těchto dnech končí rekonstrukce hned dvou historických domů. Jako první budou zájemcům k pronájmu nabízeny byty v klidné lokalitě Husovy ulice. Jde o rohový dům se dvěma vchody. Jeho oprava za 48 milionů začala loni v létě. Původně v něm byly kancelářské prostory pro úředníky radnice. Po rekonstrukci je v něm k dispozici 23 bytů nejrůznějších dispozic. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Čtyřpodlažní dům s výtahem disponuje moderními, účelně navrženými byty 2+kk a 3+kk. Součástí rezidence je dvůr s dětským hřištěm. Nájemní bydlení je stále více vyhledáváno a představuje jeden ze současných trendů moderního bydlení. Rekonstrukcemi historických městských domů se nám daří nejen toto reflektovat, ale současně i naplňovat hned několik strategických cílů města. Rozšiřujeme nabídku kvalitního nájemního bydlení, oživujeme centrum Ostravy, ve kterém přibydou noví rezidenti, a opravené fasády domů výrazně přispějí k estetizaci veřejného prostoru. Věříme, že o nové byty s moderním a účelným uspořádáním ve stylových historických domech bude zájem. První nájemníci by se mohli nastěhovat ještě letos."

Byty na Husově si mohou zájemci prohlédnout už v druhé polovině listopadu. Kvůli aktuální situaci budou prohlídky výhradně virtuální. V prosinci pak budou k dispozici také byty zrekonstruovaného historického domu na Střelniční ulici u Masarykova náměstí. Jde o čtyřpodlažní dům s 11 byty i s obchodními prostory. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy:  "Na výběr budou byty 2+kk a dvě bytové jednotky 4+1 mansardového typu s vlastní terasou. V podzemním podlaží se nachází sklepní kóje, kolárna s kočárkárnou, kotelna a převýšená obchodní jednotka z prvního podlaží. V přízemí jsou další tři obchodní prostory."

V květnu příštího roku budou dokončeny další nájemní byty v novém domě v ulici Janáčkově v místech, kde se díky blízkosti Janáčkovy konzervatoře a budoucí městské Galerie Plato v prostorech historických jatek soustředí umělecký život Ostravy. Dům bude mít 26 bytů. Město už pracuje i na dalších třech projektech s bydlením v centru města. Jde o rezidenční objekt Nové Lauby, nový dům na křižovatce Biskupské a Kostelní a studio architektky Evy Jiřičné připravuje proměnu mrakodrapu na Ostrčilově ulici. 
Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.; Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Michal Maček, Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků