Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci kontrolují na začátku zimy bezdomovce v Ostravě. Kvůli covidu to prý mají teď ještě těžší

  • Ostrava,

Pravidelné kontroly bezdomovců patří k běžným úkolům městských policistů v Ostravě. Nyní před začátkem zimy jsou ale kontroly častější a strážníci se snaží, aby lidé bez přístřeší věděli, kde mohou bezpečně a v teple strávit zimu. Život jim nyní navíc komplikují epidemická opatření.

David má teprve 25 let a od svých 18 žije na ulici. Začalo to drogama, které už prý dnes nebere, ale alkoholu holduje stále. Život bezdomovce mu vyhovuje, ale prý se brzy chce z ulice dostat. Nyní přespává pod Frýdlantským mostem v centru Ostravy.

bezdomovec: "Pohádal jsem se s rodinou, začal jsem brát drogy a nechodil jsem do školy. Tak jsem si řekl, že u nich nebudu bydlet a odešel jsem od rodičů. Teď jsem domluvený s kolegou, že si vyřídím doklady a vezme mě sebou do práce a půjdu odsud pryč."

Život bezdomovcům stěžuje i koronavirus. Těžko mohou dodržovat zákaz vycházení, když spí pod mostem, ale policisté jsou k nim tolerantní a chtějí, aby alespoň nikam nechodili. Hůře se jim shání i obživa. 

bezdomovec: "Nemůžeme si najít žádnou práci, když se všechno zavírá."

Blíží se zima a tak policisté bezdomovce častěji obcházejí. Vysvětlují jim jejich možnosti.

Jindřich Machů, ředitel MP Ostrava: "Díky pravidelným kontrolám, osobní a místní znalosti strážníků se tak již v minulosti mnohdy podařilo předejít situacím, při kterých by byly osoby bez přístřeší, díky nízkým teplotám a špatnému zdravotní stavu, ohroženi na životě."

Mnoho bezdomovců pomoc odmítá. V azylových zařízeních totiž musejí dodržovat pravidla a to jim nevyhovuje. Na ulici žije v Ostravě asi 500 bezdomovců.
Sad-Fasad Sistem s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 25 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

HAMOR-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků