Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Strážníci, svědek i policisté resuscitovali v Ostravě muže v bezvědomí

  • Ostrava,

Dlouhých deset minut usilovné resuscitace možná zachránilo 51letému muži život. Ve středu ráno ho našli pod pilířem pěší lávky přes řeku Ostravici v bezvědomí. Strážníci, svědek i policisté se poté střídali v jeho resuscitaci do příjezdu lékaře. Muž byl pak převezen do nemocnice.

VIDEO: MP Ostrava

Ve středu krátce po půl deváté dopoledne si strážnice na kole všimla muže, který ležel v nezvyklé poloze na zemi. Byl pod pilířem pěší lávky přes řeku Ostravici ve Slezské Ostravě. Rozhodla se ho proto zkontrolovat.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Při kontrole později zjištěného 51letého muže zjistila, že tento muž nereaguje na žádné z jejich podnětů, nedýchá, nemá hmatatelný tep, pouze chrčí. Vzhledem k závažnosti situace se rozhodla ihned zahájit nepřímou srdeční masáž. V té ji až do příjezdu další hlídky vypomohl 23letý mladý muž, který projížděl kolem místa na jízdním kole."

Strážníci tak po dobu téměř deseti minut prováděli fyzicky náročnou nepřímou masáž srdce. V té jim ještě bezprostředně před příjezdem zdravotníků pomohli i členové hlídky Policie České republiky, kteří také dorazili na místo.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Muž byl po příjezdu lékaře na místo předán do jeho péče a následně byl převezen na traumatologické oddělení Městské nemocnice Ostrava."

Celou věc si na místě převzala Policie České republiky, která bude provádět další šetření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy