Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Strážníci, svědek i policisté resuscitovali v Ostravě muže v bezvědomí

  • Ostrava,

Dlouhých deset minut usilovné resuscitace možná zachránilo 51letému muži život. Ve středu ráno ho našli pod pilířem pěší lávky přes řeku Ostravici v bezvědomí. Strážníci, svědek i policisté se poté střídali v jeho resuscitaci do příjezdu lékaře. Muž byl pak převezen do nemocnice.

VIDEO: MP Ostrava

Ve středu krátce po půl deváté dopoledne si strážnice na kole všimla muže, který ležel v nezvyklé poloze na zemi. Byl pod pilířem pěší lávky přes řeku Ostravici ve Slezské Ostravě. Rozhodla se ho proto zkontrolovat.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Při kontrole později zjištěného 51letého muže zjistila, že tento muž nereaguje na žádné z jejich podnětů, nedýchá, nemá hmatatelný tep, pouze chrčí. Vzhledem k závažnosti situace se rozhodla ihned zahájit nepřímou srdeční masáž. V té ji až do příjezdu další hlídky vypomohl 23letý mladý muž, který projížděl kolem místa na jízdním kole."

Strážníci tak po dobu téměř deseti minut prováděli fyzicky náročnou nepřímou masáž srdce. V té jim ještě bezprostředně před příjezdem zdravotníků pomohli i členové hlídky Policie České republiky, kteří také dorazili na místo.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Muž byl po příjezdu lékaře na místo předán do jeho péče a následně byl převezen na traumatologické oddělení Městské nemocnice Ostrava."

Celou věc si na místě převzala Policie České republiky, která bude provádět další šetření.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků