Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy vyroste supermoderní kancelářská budova, sídlit v ní bude IT firma

  • Ostrava,

Unikátní supermoderní kancelářská budova vyroste v průběhu tří let v centru Ostravy. Stát bude na pozemku u Nové Karoliny. Kanceláře by měli zaplnit pracovníci IT společnosti TietoEVRY.

Organica - tak se bude jmenovat nejmodernější kancelářská budova v Ostravě, která by měla být hotova v roce 2023. Stát bude mezi Novou Karolinou a Trojhalím. Investorem ji společnost Contera, která už v Hrušově pracuje na průmyslové zóně. 

Tomáš Jirků, partner a výkonný ředitel Contera: "Do toho projektu vkládáme velmi kvalitní, funkční a působivou architekturu a doufáme, že se v té výjimečné lokalitě stane velkým lákadlem pro naše budoucí klienty."

Stavba bude mít  šest nadzemních podlaží, přičemž to poslední bude mít otevřenou terasu se zelení a relaxační zónou, a dvěma podzemními podlažími s parkovištěm a technickým zázemím. Budovu z velké části obsadí IT firma TietoEVRY z Finska.

Petr Lukasík, ředitel TietoEVRY Czech: "Ostrava je pro nás a naše podnikání v České republice velice důležitá. Zaměstnáváme zde zhruba 2400 lidí."

Pozemky získal investor od města za 95 milionů korun. V kupní smlouvě je řada podmínek, které musí Contera dodržet, jinak by Ostrava mohla od prodeje odstoupit. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Jsem velice rád, že v tom tendru vyhrála společnost Contera, se kterou máme velmi dobré zkušenosti i z jiných projektů v Ostravě."

Organica je navržena tak, aby se chovala šetrně k životnímu prostředí. Teplota a kvalita vnitřního vzduchu je kontrolována pomocí čidel a reaguje na koncentraci lidí v prostoru.

Nahlásit chybu


K tématu
TOPLINGVA s.r.o., MSK
Ostrava
od 150 Kč/hod.

Detail

SCAN LINE s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail