Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté objasnili hned 5 loupeží v Porubě. Pachatelům hrozí desetileté tresty

  • Ostrava,

I když Ostrava - Poruba patří k bezpečnějším částem města, k trestné činnosti samozřejmě dochází i tam. V průběhu letních měsíců nebývale vzrostl počet loupeží, ale policisté se na lupiče okamžitě zaměřili a dnes je už většina z nich za mřížemi.

Na konci června se brzy ráno vracel domů do Poruby mladík. Přijel z akce v centru tramvají, ve které si ho ale bohužel vyhlédl 25letý recidivista. Když muž vystoupil na vozovně, která je přes den jedním z nejrušnějších míst Poruby, vrhl se na něj. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: " V nestřeženém okamžiku zezadu měl obviněný poškozeného napadnout a domáhat se věcí, které měl u sebe. I přes odpor poškozeného muže se měl pachatel zmocnit dvou zlatých řetízků, které se mu nakonec podařilo strhnout z krku. Svým jednání způsobil škodu za více jak 15.000,- Kč."

Ostravští kriminalisté řešili v Porubě celkem 5 podobných loupeží. Díky osobní znalosti a operativní činnosti v terénu zjistili, že jde o více pachatelů a pouze dva případy spolu souvisí. Zadrženo bylo postupně 5 pachatelů. Jednu loupež totiž spáchala dvojice.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání a obvinil muže ze zvlášť závažného zločinu loupež. V případě prokázání viny obviněným hrozí až 10 let vězení."

Poruba patří v rámci Ostravy k bezpečnějším lokalitám. V období pandemie se kriminalita navíc ještě snížila. 

Lucie Baránková Vilamová, starostka Poruby: "Ta křivka byla nestandardní kvůli covidu. Když jsme se dívali na tvrdá data, tak to všechno kleslo dolů o polovinu a teď jde ta křivka zase nahoru. Uvidíme, co to udělá v dlouhodobém průměru, ale ten trend kriminality v Porubě je klesající." 

Vedení městského obvodu se pravidelně schází nad problémy s kriminalitou s vedením strážníků i státní policie. Nejvíce stížností občanů se týká hluku a výtržností v nočních hodinách, což jsou většinu jen přestupky. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy