Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti darovali ostravskému útulku peníze a psí potřeby i pamlsky

  • Ostrava,

10 tisíc korun a psí pamlsky za další 3 tisíce věnovala Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální Ostrava-Mariánské Hory městskému útulku. Akci zorganizovali studenti a na podporu psů z útulku přispěli i pedagogové.

Sami žáci se rozhodli pro akci k podpoře psů, aktuálně žijících v ostravském útulku. Nápad vystřídala sofistikovaná příprava, která přispěla ke zdárné realizaci neobvyklé akce. Žáci třídy 3. A připravili občerstvení, cukroví i další pečivo, podávalo se kakao či horký jahodový džus se skořicí.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Samotná akce k podpoře útulku byla naplánována na Mikuláše. Žáci v kostýmech Mikuláše, čerta a anděla nejen nadělovali, ale shromáždili i finanční pomoc. Trojice mystických postav informovala i o projektu Click and Feed, v jehož rámci lze virtuální misku naplnit skutečným krmivem."

Organizátorům se podařilo shromáždit v průběhu akce 13 000 korun, za část financí pak pořídili potřeby pro psy. Penězi i potřebami pro psy (pamlsky, dekami) přispěli žáci i pedagogové zmíněné školy. Už 7. prosince zamířili žáci 3. A do útulku v Ostravě-Třebovicích, kde předali jak finanční dar, tak potřeby pro psy.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Výjimečná, komunitní aktivita žáků nezůstala bez povšimnutí. Primátor města Tomáš Macura navštívil 17. prosince školu, aby žákům poděkoval. V rámci setkání pak s organizátory akce sdílel informace pomoci a ochrany zvířat i další otázky ochrany přírody."
Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Lidé se v předvánočním období sice podílí na charitě, nicméně podpora zvířat není samozřejmá. V naší domácnosti spokojeně žijí již čtyři útulková zvířata, o problémech opuštěných psů a koček proto něco vím. O to větší respekt mám k vašemu nápadu, potěšilo mě, že jste si vybrali právě podporu opuštěných zvířat, a to dokonce dosti nezvyklou, neomezili jste se ‚pouze‘ na finanční sbírku, ale každý z vás svým způsobem pomohl, zapojil se a výsledkem je promyšlený sociální projekt. Spolu se Zoologickou zahradou a botanickým parkem Ostrava jsme pro vás připravili možnost zvláštní návštěvy, kdy se budete moci podívat i tam, kde běžně návštěvník nenahlédne a poznáte i další možnosti ochrany zvířat."

Zájemci, kteří uvažují o tom, že poskytnou domov některému z útulkových psů, naleznou aktuální informace útulku v odkazu.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Dovolím si však poděkovat také dalším školám, ale i ostatním podporovatelům, kteří svou pomoc směřovali k našemu útulku či se starají o psa, původně umístěného v útulku."

Studenti v průběhu diskuse s primátorem předestřeli i své další plány, neboť zamýšlí tentokrát uklízet nepořádek v přírodě. Primátor nabídl možnost společného úklidu v rámci akce Ukliďme Česko, na které se magistrát opakovaně podílí. Žáci už v průběhu rozhovoru nalezli termín další akce Ukliďme Česko 2. dubna 2022 a naplánovali součinnost při úklidu.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 42 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail