Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci našli v lese v -10°C podchlazeného mladíka. Prý se rozešel s dívkou

  • Ostrava,

Zřejmě v poslední chvíli našli v lese v Ostravě-Výškovicích strážníci mladíka, který v mínus deseti stupních ležel na zemi a byl silně podchlazený. Na muže volajícího o pomoc upozornila náhodná svědkyně. Zdravotníci ho převezli do nemocnice.

Ostravští strážníci zřejmě zachránili život 25letému mladíkovi, který se zřejmě opil a ve velkém mrazu strávil dlouhou dobu v lese. velkou zásluhu na jeho záchraně má svědkyně, která z lesíka ve Výškovicích nedaleko ulice Lumírova uslyšela volání o pomoc a tak strážníky přivolala prostřednictvím tísňové linky. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po přijetí oznámení byly na místo vyslány hlídky strážníků, které ihned započaly s propátráváním terénu. Samotné pátrání komplikoval nejen členitý a namrzlý terén, ale i velmi nízké teploty. Propátrávání lesíku však vedlo ke zdárnému cíli. Hlídkám se podařilo asi po patnácti minutách nalézt na zemi ležícího a značně prochladlého mladíka." 

Mladík měl na sobě pouze roztrhané kalhoty a tričko a boty. Přitom v tomto dni se teplota pohybovala až kolem mínus 10 stupňů Celsia. Strážníci si všimli, že dokonce vykašlává krev. Zabalili ho rychle do izotermických fólií a čekali na záchrannou službu. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Byl při vědomí, komunikoval a byl mimo ohrožení života. Byl ale podchlazený a měl příznaky dalších interních obtíží." 
Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem ke zdravotnímu stavu mladého muže jej bylo nutné dopravit z lesa do nemocnice. Strážníci proto asistovali záchranářům při přenosu mladého muže do sanitního vozidla, kdy bylo nutné zdolat úsek v délce 400 metrů složitým a namrzlým terénem."

Muž byl převezen do Vítkovické nemocnice. Podle našich informací tvrdil, že je v lese už třetí den. Měl se rozejít s přítelkyní, odešel z bytu a neměl kam jít. Prý se zřejmě se opíjel a není vyloučeno i užití drog. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy