Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava prodá komplex zchátralých domů na Stodolní ulici. Investor tam chce postavit 158 bytů

  • Ostrava,

V centru Ostravy bude postaveno dalších více než 150 nových bytů. Zastupitelé totiž schválili prodej komplexu zchátralých domů na Stodolní ulici investorovi, který má v plánu staré objekty zbourat a postavit několik nových multifunkčních budov s bydlením a komerčními prostory.

Ostrava vybrala investora, který postaví tzv. Rezidenci Stodolní. Jde o oblast mezi ulicemi Stodolní, Porážková a Masná a její rozloha je přibližně  tisíce metrů čtverečních. V současné době tam stojí  polorozpadlých domů. Ty chce investor nahradit novými stavbami.  Komplex koupí společnost Linkcity Czech Republic. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Město se společností nyní uzavře smlouvu o smlouvě budoucí s předkupním právem a zákazem zcizení, jež obsahuje jednotlivé podmínky projektu i jištění ze strany města pro případné komplikace, jako jsou sankční ujednání či možnosti odstoupení od smlouvy."

Nový komplex nabídne minimálně 7 000 m 2 rezidenčních ploch a minimálně 1 200 m 2 ploch komerčních. V nich může být například ordinace, lékárna, kavárna, pekárna i jiné obchody. Nová zástavba doplňuje mezeru v kompaktní centrální zástavbě města.

Tomáš Macura, primátor Ostravy:" Záměr je multifunkční komplex zahrnující jak funkci bydlení, tak i funkci komerční a volnočasovou. Přidanou hodnotou je, že autorem projektu je světoznámé architektonické studio Bogle Architects."

Součástí projektu je také řešení veřejného prostoru mezi budovou jatek a Rezidencí Stodolní. Prostor bude navrhován jako pěší zóna. Rezidence Stodolní by měla být hotova v roce 2026.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy