Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ČSSD se do voleb spojila v Ostravě s hnutím LEČO. Doufají v minimálně 5 procent hlasů

  • Ostrava,

V podzimních komunálních volbách se o přízeň voličů v Ostravě utká také seskupení ČSSD s hnutím LEČO - Lepší a čistá Ostrava. Lídrem kandidátky je bývalý primátor Sociální demokrat Petr Kajnar, který doufá že se koalici na magistrátu podaří pokořit pětiprocentní hranici.

Pro zářiové komunální volby se v Ostravě vytvořila nová koalice. Tvoří ji ČSSD a hnutí LEČO - Lepší a čistá Ostrava. Lídrem seskupení je někdejší primátor Petr Kajnar, který už město 8 let vedl. Do Ostravy chce přilákat soukromé investory, stavět parkovací domy a pomáhat lidem. 

Petr Kajnar (ČSSD), kandidát na primátora Ostravy: "Nějaký čas nebudeme vybírat daň z nemovitosti nebo ji rozhodně nebudeme zvyšovat, představujeme si, že nebudeme zvyšovat jízdné i když náklady dopravního podniku stoupnou, odpustíme lidem poplatky za psy a poplatky za odpady."
 

Seskupení chce společně kandidovat ve Slezské Ostravě, Porubě a také Ostravě-Jihu, kde je lídrem bývalý starosta Karel Sibinský z ČSSD.

Karel Sibinský, kandidát na starostu Ostravy-Jihu: "Chtěli bychom se vrátit k těm svým bývalým programům, které tady byly úspěšné, tzn. parkovací záležitosti, omezit likvidaci zeleně na úkor různých Lidlů a podobných záležitostí, dostavět vodní areál."   

V některých dalších obvodech pak staví vlastní kandidátku jen jedno z uskupení a v centrálním obvodu budou dokonce kandidovat proti sobě. Například ve Vítkovicích chce být starostou současný člen rady tohoto obvodu Petr Bašek.

Petr Bašek, kandidát na starostu Ostravy-Vítkovic: "Prioritou je, stejně jako ve městě, bezpečnost. Vítkovice mají bohužel nedobrou pověst, co se týká bezpečnosti. Snažíme se to změnit.

Kandidát na primátora Petr Kajnar doufá, že se koalici podaří na magistrátu překonat pětiprocentní hranici a úspěchem pak prý bude 10 procent hlasů.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy